Dvorský s Mešárom na MS 2024? Craig Ramsay sa definitívne rozhodol

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Dvorský s Mešárom na MS 2024? Craig Ramsay sa definitívne rozhodol
Zdroj: hockeyslovakia.sk, X/Sudbury Wolves, Kitchener Rangers

Slovenská hokejová reprezentácia bude môcť na vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev sveta v Česku 2024 počítať s množstvom kvalitných hráčov.

Zo zámoria by mali už oficiálne doraziť mená ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Martin Pospíšil. V hre sú k tomu ešte ďalšie mená z NHL.


Veľa výborných hokejistov však k tomu korčuľuje aj po Európe. Je teda jasné, že nie každý dostane šancu, čo i len zabojovať o miestenku.

To je s najväčšou pravdepodobnosťou prípad dvojice mladíkov - Dalibor Dvorský a Filip Mešár.

Obaja prejavili veľkú túžbu reprezentovať Slovensko, v Ostrave ich však neuvidíme. Vyplýva to z vyjadrenia trénera Craiga Ramsayho pre Denník Šport po prípravnom dvojzápase v Nemecku.

Je trochu neskoro, určite sme sa o oboch rozprávali z dlhodobého hľadiska reprezentácie. Teraz nám prídu noví hráči, niekedy sa musíte rozhodnúť pre hokejistov, ktorí už boli v systéme a majú ho zažitý, cituje kanadského kouča na sociálnej sieti X novinár Tomáš Prokop.


20-ročný Mešár odohral v sezóne 2023/23 v OHL za Kitchener Rangers celkovo 55 zápasov, v ktorých zaznamenal 68 bodov za 20 gólov a 48 asistencií.

O dva roky mladší Dvorský je to na tom ešte lepšie, vo svojej premiérovej zámorskej sezóne žiaril. Za Sudbury Wolves nazbieral spolu s play-off úžasných 98 bodov za 48 gólov a 50 asistencií.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 sa v Prahe a Ostrave konajú od 10. 5. 2024 do 26. 5. 2024. Na Slovensko čaká v skupine: Nemeckom, Kazachstan, USA, Poľsko, Francúzsko, Lotyšsko a Švédsko.