Emotívny rozhovor s útočníkom Lotyšska po zisku bronzu na MS 2023. V krajine vyhlásili štátny sviatok

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Emotívny rozhovor s útočníkom Lotyšska po zisku bronzu na MS 2023. V krajine vyhlásili štátny sviatok

Hokejisti Lotyšska pri spoluorganizovaní majstrovstiev sveta 2023 získali historický bronz, keď v nedeľu dokázali po predĺžení zdolať v Tampere favorita z USA.Za všetko, čo pre krajinu znamená tento úspech hovorí vyhlásenie štátneho sviatku, aby mohli fanúšikovia v pondelok privítať svojich hrdinov.

Emotívnu reakciu v rozhovore pre IIHF priamo z víťaznej šatne priniesol skúsený Roberts Bukarts.

Viete, každý v tejto šatni, každý v tejto krajine si vo svojom živote veľa vytrpel, v rôznych situáciách. Hokej je drahý šport, ľudia pre nás veľa obetovali, či už rodičia alebo starí rodičia. A tak tu teraz môžeme stáť, toto je pre nich.


Je to pre našu krajinu, urobili sme to pre každého. Vidíte však iba nás, no za úspechom je veľa skvelých ľudí. Je to neskutočné vidieť moju rodinu, bohužiaľ moja žena a deti tu nemohli byť, no hneď som im volal z ľadu. Je to moja najväčšia podpora a motivácia, som za nich nesmierne vďačný.

Myslím, že bronz je pre Lotyšsko nový krok, keď sme vyrastali, nikdy sme si nepredstavovali postúpiť do štvrťfinále. Teraz sme ukázali mladším chlapcom, že toto je cieľ, je to možné. Sen sa stal skutočnosťou. Ďakujem všetkým, reagoval 32-ročný útočník z českých Vítkovíc.

Foto: Twitter/IIHF