Emotívny Stanislav Lobotka po triumfe nad Belgickom: Neprajníkom trénera poslal odkaz

EURO 2024

autor hetrik.sk

Emotívny Stanislav Lobotka po triumfe nad Belgickom: Neprajníkom trénera poslal odkaz
Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na Majstrovstvách Európy 2024 nad favorizovaným Belgickom 1:0.

Najlepším hráčom stretnutia sa stal Stanislav Lobotka. 29-ročný stredopoliar v pozápasovom rozhovore netajil nadšenie z výsledku a aj predvedenej hry.


Zároveň poslal odkaz neprajníkom, ktorí kritizujú talianskeho trénera Francesca Calzonu.

Sú to neopísateľné pocity, pre toto vlastne makáme. Možno ideme proti väčšine ľudom, ktorí neveria trénerovi a jeho štýlu, ktorý chceme hrať.

Dnes sa ukázalo, že ideme dobrou cestou a keď do toho každý pridá kvalitu a sebavedomie, potom môže vzniknúť takéto niečo krásne.

Obľubujem, keď nám nikto neverí. Vtedy môže každý zažiariť a ukázať naplno svoju silu. Nemusíme hrať pod žiadnym tlakom a môžeme byť uvoľnení. O to je to krajšie, uviedol Lobotka v rozhovore pre TV Markíza.


To bolo tímové hodnotenie, teraz si však môžeš trochu pohladkať bruško aj ty. Krásny pohár, muž zápasu. Skvelý výkon, klobúk dole, reagoval reportér.

Bruško si príliš pohladkať nemôžem, pretože som schudol. Nie je tam čo hladkať. Určite je to krásne, vďaka však patrí chalanom, bez nich by som tú cenu nezískal.

Ak by sa dala rozdeliť, tak ich dám medzi všetkých a aj medzi realizačný tím. Tak ako sme sa pripravili na zápas a na šampionát, túto cenu si zaslúži každý jeden, dodal trenčiansky rodák.