Český expert o príchode Bučeka do Třinca: Hanba českého hokeja!

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Český expert o príchode Bučeka do Třinca: Hanba českého hokeja!

Slovenský hokejista Samuel Buček sa stal oficiálne hráčom Třinca. U českého majstra si v nedeľu už aj odkrútil suťažný debut.

Na adresu 23-ročného útočníka sa však u našich susedov vznáša vlna kritiky. Dôvodom je jeho krátke účinkovanie v KHL v drese Nižnekamsku.

Na sociálnej sieti Twitter sa nie príliš pozitívne vyjadruje k téme známy expert Jakub Koreis. Klub HC Oceláři Třinec dokonca nazval hanbou českého hokeja.

Najsmutnejšie je, že Třinec určite nebol jediný, kto Bučeka chcel. A Buček teraz vydláždil cestu ostatným hráčom, ktorí sa budú vracať. 

A Třinec zase klubom, ktoré sa budú bať. O chvíľu sa nad tým už nebudeme ani pozastavovať.

Nad tým, že hráči išli hrať propagandistickú ligu režimu, ktorý sa nám vyhráža jadrovou vojnou.

Iba preto aby dostali viac peňazí. Príde toto niekomu normálne?

Třinec je hanba českého hokeja. "Podrobili sme ho dlhému a nepríjemnému rozhovoru a presvedčil nás, že chce hrať hokej." Čo je to za alibistické reči? Je mi fakt zle.

Krajan Tomáš Marcinko je proti rozhodnutiu SZĽH. Slováci v KHL by tak mali mať zákaz reprezentovať.

Som proti rozhodnutiu SZĽH ohľadom reprezentovania hráčov a nepáči sa mi absencia jasného odsúdenia invázie Ruska na Ukrajinu. Som profesionál a rozhodnutie o získaní hráča nie je na mne.

Budem hrať s tým, koho mi určí tréner. Odísť do KHL bolo rozhodnutie Samuela Bučeka, určite si to všetko vyhodnotil podľa svojho svedomia a situácie, v ktorej sa vtedy nachádzal, reagoval Marcinko v rozhovore pre Isport.cz

Foto: Twitter/HC Oceláři Třinec