Expert RTVS vyzýva trénera Calzonu na návrat Weissa: Aby sme nezažívali takúto traumu!

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Expert RTVS vyzýva trénera Calzonu na návrat Weissa: Aby sme nezažívali takúto traumu!

Slovenská futbalová reprezentácia je po pondelňajšom kvalifikačnom triumfe 1:0 v Luxembursku krok od postupe na ME 2024.

Dva zápasy pred koncom cyklu máme práve pred našim posledným súperom náskok piatich bodov. Na štadióne Stade de Luxembourg sme však mali aj poriadnu dávku šťastia.


Obzvlášť s výkonom z prvého polčasu nemohol byť nikto spokojný. Futbalový expert z RTVS Peter Ďuriš preto volá po návrate Vladimíra Weissa mladšieho.

Mne to jednoducho nedá, môžeme byť akokoľvek zakomplexovaní, ktokoľvek. Žiadam všetkých kompetentných, aby to prehodnotili a urobili krok späť, pretože Vlado Weiss, keď je zdravý, tak aj len na 20 minút.

Nemáme takého hráča a pokiaľ si myslíme, že takýchto hráčov vieme obetovať systémom alebo čímkoľvek.

Myslím, že je čas na to, aby si kompetentní sadli a aspoň sa pokúsili o to, aby hráč, ktorý má vrcholnú formu a bude zdravý, aby sme takého hráča vedeli použiť. 

S osobnosťami a hviezdami treba vedieť aj pracovať. Vyzývam všetkých kompetentných, pokiaľ sa to bude dať.

Aby sme nezažívali traumu, že nemáme v súperovej zóne hráča, ktorý obíde súpera, spraví prečíslenie alebo aspoň niečo vymyslí. Vlado Weiss je ten typ hráča.

Chápem, že nie každý ho má rád, ale sme malá krajina, tak sa pokúsme pomôcť slovenskému futbalu, aby v reprezentácii hrali tí najlepší, vyhlásil Ďuriš v štúdiu RTVS po víťaznom zápase v Luxembursku.

Foto: rtvs.sk, futbalsfz.sk, skslovan.com