Fanúšikovia Bosny a Hercegoviny si napriek zákazu spravili v Bratislave domácu atmosféru. Stihli sa aj pohádať s trénerom

EURO 2024 - Kvalifikácia

autor hetrik.sk

Fanúšikovia Bosny a Hercegoviny si napriek zákazu spravili v Bratislave domácu atmosféru. Stihli sa aj pohádať s trénerom

Slovenskí futbalisti si nedeľňajším triumfom 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou napravili chuť po úvodnej kvalifikačnej remíze s Luxemburskom.

Duel na Tehelnom poli sledovalo 6 052 divákov, značná časť fanúšikov však bola zo strany hostí a to aj napriek ich trestu od UEFA.

Celú situáciu zhodnotil aj komentátor RTVS Ľuboš Hlavena: Množstvo Bosniakov tu je. Vraj sa im podarilo nejako prelomiť IP adresy a oni si kúpili vstupenky po celom štadióne.

Podľa záberov je vidieť, ako si priaznivci z Bosny a Hercegoviny spravili v Bratislave doslova domácu atmosféru. Slovenský futbalový zväz však pred stretnutím avizoval dôsledné kontroly.

Vzhľadom k tomu, že Futbalová federácia Bosny a Hercegoviny obdržala od UEFA trest za výtržnosti ich fanúšikov počas zápasu Ligy národov Rumunsko – Bosna a Hercegovina(26.9.2022), nebude možné predávať vstupenky pre ich fanúšikov na najbližší UEFA zápas, ktorý sa týka práve zápasu Slovensko – Bosna a Hercegovina(26.3.2023).

Z tohto dôvodu bola nastavená geoblokácia pri online predaji vstupeniek, ktoré bude možné zakúpiť iba z územia SR, nie zo zahraničia.

SFZ všetkým fanúšikom Bosny a Hercegoviny odporúčame, aby si vstupenky na tento zápas nekupovali, ani prostredníctvom iných sprostredkovateľov, nakoľko im nebude umožnený vstup na podujatie, informoval oficiálny predajca vstupeniek ticketmedia.sk.

Pri prehre so Slovenskom 0:2 sa však priaznivci hostí dostali aj do konfliktu s trénerom Farukom Hadžibegičom.


Foto: Youtube/ SportSport, Twitter/ORANJESTT