Fanúšikovia Dunajskej Stredy po zápase so Žilinou zborovo spievali maďarskú hymnu! (VIDEO)

Fortuna Liga

Fanúšikovia Dunajskej Stredy po zápase so Žilinou zborovo spievali maďarskú hymnu! (VIDEO)

Určite ste postrehli schválenie zákona, ktorým sa zakazuje spievanie štátnej hymny iného štátu na našom území bez prítomnosti predstaviteľov danej krajiny.

Tento fakt by tak mal spadať aj pod fanúšikov Dunajskej Stredy, ktorí maďarskú hymnu spievajú pravidelne počas zápasov v našej najvyššej súťaži.

Inak tomu nebolo ani cez víkend po domácom stretnutí so Žilinou. Okrem transparentu smerom k poslanom Mostu-Híd spievala MOL Aréna aj zborovo práve maďarskú hymnu.

Majiteľ Dunajskej Stredy Oszkár Világi oznámil v rozhovore pre klubovú TV, že sa v budúcnosti spievať bude a to aj napriek pokute.

Podobné obmedzenia nedokážeme prijať. Keď hovoríme, že tento zákon nebudeme dodržiavať, tak to nie je preto, že ako občania alebo klub nerešpektujeme zákony. Hovoríme, že zákon v tejto podobe nie je tolerantný voči nám a sme ochotní zaplatiť trest.

TIP: Štvrťfinále Ligy Majstrov: Manchester United alebo FC Barcelona? Tipnite si na tento zápas so skvelými kurzami a získajte Bonus až 4000€.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zákon sem, zákon tam, hymna sa aj tak spievala v #molarena po skončení @fortunaligask zápasu medzi @fcdac1904 a @mskzilina. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> V posledných dňoch rozvírilo hladinu na politickej i športovej scéne prijatie novely zákona o štátnych symboloch. V novele sa zakazuje spievanie a hranie hymny cudzích štátov na území Slovenska bez prítomnosti delegácie cudzieho štátu. Zákon ešte podlieha schváleniu prezidenta. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Viac si prečítajte na @sport24sk >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> #dac1904#dacdunajskastreda#fortunaliga#soccer#dunajskastreda#dunaszerdahely#magyar#magyarultrák#football#slovenskyfutbal#unialigovychklubov#dac1904dunaszerdahely💛💙⚽️#mosthid#ultrasdac#yellowbluesupporters#sport24sk

Príspevok, ktorý zdieľa Šport24.sk (@sport24sk),