Fanúšikovia Kladna idú bojkotovať zápasy. Dôvodom je Július Hudáček

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Fanúšikovia Kladna idú bojkotovať zápasy. Dôvodom je Július Hudáček
Zdroj: rytirikladno.cz

Príchod slovenského hokejového brankára Júliusa Hudáčka do Kladna má ďalšiu dohru. Skalní fanúšikovia českého tímu vyhlásili oficiálny bojkot zápasov.

Prečítajte si oficiálne stanovisko, ktoré zverejnili Haldaři z Kladna na Instagrame.


Od nedele s nami na tribúne nepočítajte. Majte názor aký chcete, ale my, ako Haldar, sa zásadne vymedzujeme proti podpísaniu hráča J.Hudáčka a tým teda aj prijatie hodnôt klubom, ktoré tento hráč reprezentuje.

PRE NÁS JE ČESŤ, NÁZOROVÁ KONZISTENTNOSŤ A ZMYSEL PRE SPRAVODLIVOSŤ VIAC AKO PÁR BODOV V TABUĽKE A MOMENTÁLNY OSOBNÝ PROSPECH.

Vedenie klubu, vrátane samotného Jaromíra Jágra, bolo včera o našich stanoviskách informované. Klub sa tiež nejako vyjadril a naše pohľady sa v tomto ohľade zásadne líšia.

Úbohá a zmätočná mediálna prezentácia klubu v tejto kauze je len odrazom celkového zmaru, ktorý nás ako skupinu vedie k nechcenému bojkotu. Toto nikto z nás nechcel. Došlo to niekam, kam to dôjsť nemalo, ale šport a klub nie je všetko, sú aj dôležitejšie veci, napísal fanklub na sociálnej sieti.


Klub má situáciu intenzívne riešiť. Ukončia nakoniec s Hudáčkom zmluvu?

V Kladne to vrie... Časť fanúšikov chystá kvôli angažmánu J. Hudáčka bojkot. Vedenie klubu to podľa mojich info intenzívne rieši a nedivil by som sa, keby počas dňa ešte pred zápasom s Plzňo prišlo zásadné rozhodnutie..., napísal na sociálnej sieti X novinár Zdenek Janda.

Skúsený 35-ročný brankár je dlhodobo kritizovaný za svoje pôsobenie v KHL, ktorá má podporovať vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine.