Fanúšikovia zúria: Ernest Bokroš vyradil z nominácie najväčší slovenský útočný talent Maxima Čajkoviča! (VIDEO)

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Fanúšikovia zúria: Ernest Bokroš vyradil z nominácie najväčší slovenský útočný talent Maxima Čajkoviča! (VIDEO)

Tréner Slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš po nočnom prípravnom zápase s Kanadou vyradil z kádra trojicu hráčov.

Na Majstrovstvá Sveta sa prekvapujúco nedostane ani naša draftová nádej do NHL Maxim Čajkovič. 

17-ročný útočník by mal byť podľa expertov najvyššie draftovaný Slovák za posledných niekoľko rokov. Ani to však nestačí na to, aby ste sa prebojovali do záverečnej nominácie... Výstižne reagoval na Twitteri redaktor denníka Šport Tomáš Prokop.

Pri trénovaní zažije človek pekné i ťažké chvíle. Toto je jedna z tých ťažkých chvíľ, kde pri tvorbe záverečnej nominácie musíme vyradiť z kádra ešte niekoľkých hráčov.

Po dvojzápase proti Česku a Kanade končia v našom tíme k dnešnému dňu obrancovia Dávid Boldižár a Enrik Švec a útočník Maxim Čajkovič.

Máme určitý zámer, ktorý si chceme s pokojnou hlavou prejsť. Toto naše rozhodnutie dosť ovplyvňuje aj choroba Martina Pospíšila. Martin pôjde v sobotu na špeciálne vyšetrenie, budeme čakať na jeho výsledok a podľa toho sa následne rozhodneme koho ďalej z tímu uvoľníme. Na každý post ale máme vytypovaných určitých hráčov. , reagoval Bokroš vo video Slovenského zväzu ľadového hokeja.