Feyenoord utŕžil od Trenčína druhú najhoršiu porážku v európskych súťažiach. Viac im dal už iba Real Madrid! (VIDEO)

Európska Liga

autor hetrik.sk

Futbalisti Trenčína včera šokovali celú Európu, keď slávnemu Feyenoordu Rotterdam nadelili v 3. predkole Európskej Ligy totálny debakel 4:0.

Pre slávny holandský klub to bola druhá najhoršia prehra v histórii ich zápasov v európskych súťažiach. Horšie dopadli už iba v roku 1965, keď im Real Madrid na čele s Ferencom Puskásom dal 5:0.

Rovnako ako nášmu zástupcovi sa nad Feyenoordom Rotterdam podarilo vyhrať 4:0 v histórii už iba Manchestru City, Manchestru United a Sparte Praha.

Pre zaujímavosť, podľa transfermarkt.com má holandský tím až o sto miliónov drahší káder ako Trenčín (106 miliónov Eur vs 6 miliónov Eur)

Trenčanov po fantastickom výkone pochválil aj legendárny tréner súpera Giovanni van Bronckhorst.

Trenčín hral veľmi dobre, agresívne. Prehrávať po prvom polčase 0:3 je nemysliteľné. V druhom polčase sme chceli streliť gól na súperovom ihrisku, trikrát alebo štyrikrát sme boli blízko.

Takto sa však nehrá v európskych súťažiach, od zverencov budem žiadať odpovede. Trenčín si zaslúžil zvíťaziť. Pripravíme sa na holandskú ligu a na budúcotýždňovú odvetu.