Filip Mešár na vývojovom kempe Montrealu prezradil, kde bude hrať v novej sezóne

NHL

autor hetrik.sk

Filip Mešár na vývojovom kempe Montrealu prezradil, kde bude hrať v novej sezóne

Slovenský hokejista Filip Mešár sa aktuálne pripravuje na štart novej sezóny na vývojovom kempe v Montreale.

19-ročný útočník, ktorého si Canadiens vybrali v drafte NHL 2022 v prvom kole z celkového 26. miesta má za sebou úvodnú sezónu za morom, počas ktorej síce nesklamal, no zároveň ani nenaplnil veľké očakávania.Po jednom zápase na farme v AHL putoval do juniorského tímu Kitchener Rangers. V základnej časti nazbieral v 52 zápasoch OHL 51 bodov za 17 gólov a 34 asistencií, v play-off pridal ďalšie 4 body.

Mladý reprezentant mal pritom už predtým dvojročné skúsenosti s mužským hokejom. V drese HK Poprad odohral v Tipos Extralige celkovo 94 zápasov s bilanciou: 38 bodov, 17 gólov, 21 asistencií.

V novej sezóne bude Filip Mešár o krok bližšie k NHL

Filip Mešár a Canadiens si už stanovili plán na budúcu sezónu. Po sezóne v OHL s Kitchener Rangers bude pokračovať vo svojom rozvoji v AHL za Laval Rocket, informoval kanadský portál journaldemontreal.com.


Keď ma v októbri poslali do Kitcheneru Rangers, hovoril som s manažérmi Canadiens a povedali mi, že tam budem hrať iba jednu sezónu. Tento rok ma chcú vidieť v Lavale.

Môj agent má na to rovnaký názor. Pred draftom som hral dve sezóny na Slovensku proti mužom, takže skúsenosti už mám.

Prvý rok v Severnej Amerike som sa tu chcel adaptovať na hokej, reagoval 19-ročný talent, ktorý sa aktuálne nachádza na vývojovom kempe nádejí Canadiens.

Foto: Twitter/Canadiens de Montréal