Filip Mešár po prehre s USA: Boli sme už ospevovaní fanúšikmi, je to pre nás dobrá facka

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Zdroj: iihf.com, hockeyslovakia.sk

Slovenskí hokejisti prehrali v nedeľňajšom zápase MS do 20 rokov s výberom USA vysoko 2:10. Súboj o prvú priečku v skupine B mal teda jasného víťaza.

Autorom druhého slovenského gólu bol Filip Mešár a práve on ako jeden z lídrov tímu hodnotil túto trpkú prehru.

Je to pre nás krutá prehra. Myslím si, že sme nemali zlý vstup do zápasu a miestami sme boli aj lepším tímom. Na konci druhej tretiny sme mali hluché miesto, keď sme v troch minútach dostali tri góly, to nás dalo trochu dole.

Povedali sme si, čo treba zmeniť, no nezabralo to. Možno je to pre nás pred štvrťfinále aj dobrá facka, pretože sme už boli ospevovaní fanúšikmi.

Možno nám to pomôže. Musíme zlepšiť to, že sa takto nemôžeme zložiť, keď dostaneme góly a musíme stále veriť v tento tím.

Partia je súper, či už na ľade alebo aj mimo neho. Prehralo sa, musíme to hodiť za hlavu a ideme ďalej.

S podobnými tímami nemôžeme hrať krásny hokej, tak ako proti Švajčiarsku alebo Nórsku. Musíme hrať tvrdšie a bojovať jeden za druhého aj za nepriaznivého stavu a verím, že to do štvrťfinále zlepšíme a som presvedčený, že to zvládneme, vyhlásil pre hockeyslovakia.sk 19-ročný Mešár.

Popradský odchovanec na juniorskom svetovom šampionáte vo Švédsku nazbieral v štyroch zápasoch sedem bodov za jeden gól a šesť asistencií.