Fotka s Ovečkinom narobila Pastrňákovi problémy. Hašek mu posiela odkaz

NHL

autor hetrik.sk

Fotka s Ovečkinom narobila Pastrňákovi problémy. Hašek mu posiela odkaz

Aktuálne najväčšia česká hokejová hviezda je bezpochyby David Pastrňák.

26-ročný útočník Bostonu Bruins tak nemohol chýbať na víkendovom All-Star NHL zápase na Floride.

Rodák z Havířova z celej akcie zverejnil na svojom osobnom Instagrame niekoľko fotiek, no to zrejme netušil, akú veľkú vlnu kritiky zo strany fanúšikov odštartuje práve jedna z nich.

Dôvodom je spoločná fotka s Alexandrom Ovečkinom s popisom "This weekends photo!!! Cheers" a nešťastným použitím emoji znázorňujúceho bombu.

O pár hodín Pastrňák fotku s ruským útočníkom zmazal.

Na Twitteri prišla reakcia zo strany krajana Dominika Hašeka, ktorý dlhodobo obviňuje NHL za neodsúdenie vojny na Ukrajine.

Odkaz všetkým športovcom! Pokiaľ nie ste podporovateľom ruskej vojny a zločinov vrátane genocídy na deťoch z Ukrajiny, vyhýbajte sa akciám (keď “musíte”, pozor na foto), kam chodia podporovatelia putinovského režimu, ktorý tieto zločiny pácha. Vaše konanie bude vždy zneužité na podporu vojny a zločinov.

Ak toto už viete a napriek tomu tak jednáte (idete na akciu-fotíte sa napríklad s Alexandrom Ovečkinom), stávate sa aj vy zodpovednými za zločiny a stratené životy na Ukrajine. Tak ako je už zodpovedná NHL. Aj keď to životy nevráti, musí za to zaplatiť, okomentoval 58-ročný Hašek danú fotku.

Foto: Instagram/David Pastrňák