Francesca Calzonu kontaktoval ďalší účastník Serie A. Tréner Slovenska ihneď reagoval

Serie A

autor hetrik.sk

Francesca Calzonu kontaktoval ďalší účastník Serie A. Tréner Slovenska ihneď reagoval
Zdroj: Instagram/mrfrancescocalzonaofficial

Zasadne znovu na dve lavičky? Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona mal údajne dostať ponuku viesť ďalšie mužstvo.

Podľa uznávaného talianskeho novinára Gianlucu Di Marzia ho už oslovilo vedenie Cagliari Calcio.


V tíme, kde pôsobí aj mladý slovenský obranca Adam Obert skončil skúsený Claudio Ranieri, ktorý sa rozhodol pre odchod do dôchodku. V tabuľke Serie A obsadili 16. pozíciu, čo znamená záchranu v najvyššej súťaži.

Taliansky novinár Di Marzio píše, že počas dnešného dňa kontaktoval klub Cagliari trénera Francesca Calozonu. Klub hľadá trénera po tom, čo lavičku opustil Claudio Ranieri. Calzona ale nechce prijímať žiadne záväzky a chce sa koncentrovať na výkony Slovenska na ME, cituje Di Marzia novinár RTVS, Tomáš Kotlárik.

55-ročný Calzona prostredie v Cagliari dobre pozná, keďže už v sezóne 2020/21 bol asistentom trénera Eusebia Di Francesca.

So Slovenským futbalovým zväzom má aktuálne podpísaný kontrakt do konca roka 2025, v prípade postupu na MS 2026 sa automaticky predĺži až do skončenia šampionátu.

Pôsobenie na dvoch lavičkách si vyskúšal už počas ročníka 2023/24, keď okrem Slovenska viedol štyri mesiace aj SSC Neapol.