Francesco Calzona a jeho ostré slová po príchode z ME: Reakcie na Kozáka, Borbélyho, Škrtela či Vitteka

EURO 2024

autor hetrik.sk

Francesco Calzona a jeho ostré slová po príchode z ME: Reakcie na Kozáka, Borbélyho, Škrtela či Vitteka
Zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

Slovenská futbalová reprezentácia je už doma z Majstrovstiev Európy 2024. Zverenci trénera Francesca Calzonu na šampionáte v Nemecku skončili po smolnej osemfinálovej prehre s Anglickom.

Napriek sklamaniu po výbornom výkone proti veľkému favoritovi môže v našom tábore panovať celková spokojnosť. Účasť vo vyraďovacích bojoch bola cieľom.


Po prílete domov predstúpil pred médiá na tlačovej konferencii práve 55-ročný taliansky kouč. V závere sa v rozsiahlej odpovedi venoval aj téme kritiky zo strany odborníkov.

V tejto krajine je okolo desať ľudí, ktorí nechcú dobre slovenskej reprezentácii. Verím tomu, že sa dnes tešia z nášho príchodu domov.

Najhoršie bolo, že začali kritizovať od prvého dňa, ako som sem prišiel. Išlo o osobné útoky a nie na základe práce. Rovnako tak útočili na zväz.

Nepočkali ani jeden deň, aby mohli vidieť výsledok práce. Ja som sem prišiel s obrovskou pokorou a rešpektom. Tieto osoby ma však vôbec nerešpektovali.

Napríklad veľký pán Borbély, ktorý sa tvári alebo považuje za futbalového experta. Podľa môjho názoru rozumie futbalu iba veľmi málo.


Už z jeho pohľadu je vidieť, že je to agresívny typ osoby. Pochyboval som aj o tom, či vôbec má trénerskú licenciu.

Pred troma dňami nás kritizoval. Čítam všetky jeho vyjadrenia a mám pocit, že chce mať osobné záujmy pracovať niekde na zväze. Myslím však, že na to nemá kapacitu.

Najväčší problém sú však ľudia, ktorí mu dávajú priestor v televízii. Nechajú ho rozprávať a nerozumejú, že zahanbuje celé okolie.

Martin Škrtel začal veľmi zle, dal sa na ich stranu. Mňa to zamrzelo, pretože som to nečakal od hráča jeho kvalít.

Oni by mali ísť príkladom, pretože videli, ako funguje futbal na najvyššej úrovni, a nie, aby išli na úroveň Borbélyho.

Teraz mu však môžem pogratulovať, že zmenil názor a začal na veci pozerať trochu inak.

Borbély však nie je jediný, je tam Vittek, Mucha a potom najznámejšia futbalová rodina na Slovensku.

Najviac ma ale zamrzeli vyjadrenia Kozáka. Tréner sa nemôže vyjadrovať na krčmovej úrovni.


Pre mňa to nie je problém, na prvom mieste je mužstvo a hráči tomu rozumejú. V konečnom dôsledku nám to dáva ešte väčšiu energiu.

Takéto problémy však sú aj v Taliansku a na celom svete. Nebudem však akceptovať osobné útoky. Môže sa kritizovať práca trénera a to musím prijať.

Táto skupina ľudí predvídala môj príchod a berú to tak, že ako cudzinec im beriem peniaze. Ja však nie som taký.

V deň, keď si nezaslúžim to, čo zarábam, podpíšem ukončenie zmluvy a vrátim sa domov. Tak, ako som to už vo svojej kariére niekoľkokrát urobil, vyhlásil Francesco Calzona na tlačovej konferencii.

VIDEO: Reakcia Francesca Calzonu na tému reprezentačných kritikov