Francesco Calzona naložil Čavričovi: Kto nechce reprezentovať, nech zostane doma

EURO 2024

autor hetrik.sk

Francesco Calzona naložil Čavričovi:  Kto nechce reprezentovať, nech zostane doma
Zdroj: Instagram/cavric77, Youtube/Futbalnet TV

Nadšenie medzi fanúšikmi po prvotnom nominovaní Aleksandara Čavriča do slovenskej futbalovej reprezentácie vystriedalo veľké sklamanie.

Bývalý kanonier Slovana Bratislava sa rozhodol nepricestovať na zraz pred dvoma prípravnými stretnutiami proti Rakúsku a Nórsku.


29-ročný útočník neskôr v rozhovore pre RTVS uviedol, že sa stále potrebuje etablovať v novom tíme a tak zvolil zotrvanie v Japonsku.

Čo na to tréner Slovenska Francesco Calzona? Ak niekto nechce reprezentovať, radšej nech nechodí

Čavriča sme povolali z toho dôvodu, pretože nebolo jasné, či príde alebo nie. My sme urobili maximum pre to, aby prišiel. Rešpektujem však jeho rozhodnutie, no mrzí nás to. Je to hráč, ktorý mohol tomuto tímu pomôcť.

Chcem tu spokojných hráčov, ktorí sa do toho vložia. Reprezentujeme tu krajinu. Ten, kto sem príde musí byť hrdý, spokojný a zároveň šťastný, že je povolaný.

Takto sa rozhodol a my sme zobrali ďalších hráčov. Pokračujem tam, ako tomu bolo doteraz. Chalani, ktorí sú tu, nás dostali na EURO.


Nehovorím iba o Čavričovi, kto však nechce reprezentovať Slovensko a môže byť akokoľvek silný, nech radšej zostane doma.

Neviem, či sme povolali doteraz silnejších hráčov, no určite sme povolali hráčov, ktorí majú gule, prišli a vložili sa do toho, aby urobili pre Slovensko maximum.

Mal možnosť prísť teraz v marci a neprišiel. Idem ďalej s hráčmi, ktorí sú tu a aj tu chcú byť. Práve oni si zaslúžia rešpekt. O tom, kto príde, rozhodujem ja so zväzom a nie hráč, vyhlásil reprezentačný kouč na tlačovke pred sobotňajším duelom s Rakúskom.

55-ročný Talian zároveň naznačil, že s rodákom z chorvátskeho Vukovaru už viac v príprave pred majstrovstvami Európy nepočíta.

Video: Piatková tlačovka pred zápasom s Rakúskom