Francesco Calzona o neúspešnom prestupe Boženíka do Sevilly a skvelej forme Suslova

Slovensko

autor hetrik.sk

Francesco Calzona o neúspešnom prestupe Boženíka do Sevilly a skvelej forme Suslova
Zdroj: Instagram/tomas_suslov, mrfrancescocalzonaofficial, robobozenik

Slovenská futbalová reprezentácia sa stala najlepším športovým kolektívom roka na Slovensku za rok 2023, keď dosiahla obrovský úspech v podobe postupu na Majstrovstvá Európy 2024 do Nemecka.

Slávnostného galavečera Športovec roka sa zúčastnil aj tréner Francesco Calzona, ktorý si ocenenie nesmierne váži. Teraz sa však už bude treba naplno sústrediť na pripravenie mužstva na EURO.


Dôležitú úlohu v našom tíme by mali zohrávať aj dve mená, Róbert Boženík a Tomáš Suslov.

Obom sa vo svojich klubov výborné darí, prvému menovanému však počas zimného prestupového obdobia nevyšiel veľký transfer do španielskej Sevilly.

Calzona vyjadril podporné slová na adrese Boženíka

Bol veľmi sklamaný. Volali sme spolu niekoľkokrát. Robo je silná osobnosť a skvelý chlapec. Už deň-dva po prestupe bol odhodlaný pokračovať vo forme, ktorú predvádzal v Boaviste.

Chce mať ešte lepšiu polsezónu v Boaviste, ako na jeseň. Rád by šiel na Euro v ešte lepšej fazóne. Mrzelo ho, že nespravil ďalší krok v kariére a prestup do Sevilly sa nakoniec nezrealizoval.

Aj to prináša futbal. Božo vie, že ma všetko pred sebou, cituje Calzonu portál sportweb.pravda.sk.


O Suslovi sa v Taliansku veľa hovorí

21-ročný ofenzívny hráč Hellasu Verona predvádza v Serii A skvelé výkony. Taliansky klub iba pred pár dňami uplatnil v predstihu opciu na trvalý prestup z holandského Groningenu.

Suslov patrí medzi najlepších hráčov Verony. Nie div, že si ho poistili na takú dlhú dobu. Zvykol si na tamojšiu mentalitu. Dospieva ako hráč aj ako človek.

Taký kontrakt znamená, že vletel do Serie A ako víchor a Verona si ho chcela poistiť. Veľa sa o ňom v Taliansku hovorí. Fanúšikovia si ho obľúbili, hrá tam výborne, doplnil 55-ročný tréner Slovenska.