Francesco Calzona po Portugalsku: Som hrdý na chlapcov. Myslím, že máme dobrú budúcnosť

EURO 2024

autor hetrik.sk

Slovenskí futbalisti prehrali v piatkovom kvalifikačnom súboji o ME 2024 s Portugalskom tesne 0:1.

Hrdinom hosti na vypredanom Tehelnom poli sa stal v 43. minúte prvého polčasu Bruno Fernandes.

Napriek výsledku sa naši reprezentanti nemali za čo hanbiť a veľkému favoritovi boli viac ako vyrovnaným súperom.

S výkonom Slovenska bol spokojný aj tréner Francesco Calzona

Som na chalanov nesmierne hrdý, dali do toho všetko. Je mi však ľúto, že po takomto výkone sme nezískali ani bod.

Zápas nám vyšiel aj po taktickej stránke. Teší ma, že aj na základe nášho výkonu zmenilo Portugalsko rozostavenie. Dostávali sme ich do ťažkostí, museli veľa behať.

Som hrdý na tím a musíme pracovať aj ďalej. Myslím, že máme dobrú budúcnosť.

Inkasovaný gól som ešte nevidel, bolo to na druhej strane, musím si to pozrieť. Portugalsko však má obrovskú kvalitu. Pozrieme si však tento gól a rozoberieme si ho.

Zajtra prebehne kontrola hráčov, v akom zdravotnom stave všetci sú. Zostáva nám jeden deň, aby sme pripravili mužstvo na pondelok, reagoval Calzona v pozápasovom rozhovore pre RTVS.

Slovensko napriek prehre zostáva v tabuľke J-skupiny na druhom mieste so ziskom desiatich bodov. Rovnaký počet bodov má aj Luxembursko, ktoré zdolalo Island 3:1.

Najbližšie nás čaká ďalší domáci zápas, tentoraz proti Lichtenštajnsku (11.09.2023, 20:45).