František Straka skončil na lavičke AS Trenčín

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

František Straka skončil na lavičke AS Trenčín

Futbalisti AS Trenčín sa dokázali definitívne zachrániť vo Fortuna Lige iba minulý týždeň vďaka víťazstvu na ihrisku Zlatých Moraviec.

Práve s týmto zámerom prichádzal do klubu skúsený český tréner František Straka.64-ročný kormidelník však pod hradom Matúša Čáka nebude v novej sezóne pokračovať, informoval o tom klub na sociálnych sieťach.

Stanovisko klubu na webe astrencin.sk:

Tréner František Straka splnil cieľ, ktorým bola záchrana AS Trenčín v najvyššej súťaži. Na lavičku zasadol po druhom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy. V nasledujúcich ôsmich zápasoch získal štrnásť bodov z dvadsaťštyri možných a kolo pred koncom súťaže mohol zahlásiť „misia je splnená“. Pre AS Trenčín je cťou, že taký skúsený odborník sa zaradil k úspešným kormidelníkom v histórii nášho klubu. V budúcom ročníku na lavičke prvého tímu však nebude pokračovať. Ďakujeme pán tréner a prajeme veľa úspechov v ďalších trénerských misiách.


Po rokovaní vedenia klubu, na základe už dlhšie rozpracovanej analýzy a zhodnotení situácie, zástupcovia klubu poďakovali trénerovi za odvedenú prácu. Spolupráca s trénerom bola na základe splnenia jediného relevantného cieľa úspešná.

Františkovi Strakovi sa chceme úprimne poďakovať, že prijal ponuku, naplno pracoval pre náš klub a významnou mierou pomohol k záchrane v tohtoročnej sezóne Fortuna ligy. Klub sa rozhodol v budúcnosti vybrať iným smerom, čo si obe strany vysvetlili.

Tréner František Straka vstúpil síce na krátko, ale výrazne do histórie trenčianskeho futbalu. Na Štadióne Sihoť bude mať dvere vždy otvorené, povedal hovorca klubu Martin Galajda.

Foto: astrencin.sk