Gáborík sa snažil spojiť s Adamom Ružičkom. Po ukončení kontraktu v Arizone mu radí, čo ďalej

NHL

autor hetrik.sk

Gáborík sa snažil spojiť s Adamom Ružičkom. Po ukončení kontraktu v Arizone mu radí, čo ďalej
Zdroj: X/Arizona Coyotes, Instagram/mgaborik12

Po zverejnení šokujúceho videa Adama Ružičku s bielym práškom prišla okamžitá reakcia Arizony Coyotes, ktorá ukončila s našim útočníkom kontrakt.

Odvtedy neprišlo zo strany slovenského reprezentanta k žiadnemu verejnému vyhláseniu. Spojiť sa s ním dokonca pokúšal aj Marián Gáborík, no neúspešne.


Pokúšal som sa s ním spojiť, ale nepodarilo sa mi to. Bola to obrovská chyba, ale je to mladý chalan. Určite sa dáva teraz dokopy.

Neviem, či s tým má problém alebo nemá, čo sa týka nejakej závislosti. V prvom rade si musí dať dokopy svoj život. Hokej je teraz druhoradá vec, reagoval bývalý útočník na Instagramovom streame s Borisom Valábikom.

Nakoniec to Ružičkovi môže pomôcť

Možno je aj dobré, že toto sa stalo, že to nevyústilo do iných problémov. Napríklad, že by sa predávkoval, sadol do auta a niekoho zrazil, nedajbože. Takže, keď hľadám nejaké pozitívum v tomto, tak toto je asi jediné, doplnil.


Dvere v NHL sú však zrejme zatvorené. Čo by mu teraz poradil?

Tým, že nebol až taký etablovaný hráč v NHL, o ktorého by sa kluby priam bili, tá cesta do NHL už bude minulosťou. Ale keď sa dá dokopy, tak hokej bude hrať a niekto mu tú šancu dá. Aj hokejovú budúcnosť má pred sebou.

Netreba kopať do neho a dávať ho na druhú, tretiu koľaj. Budúcnosť tam je, ale ako on s ňou naloží, to je na ňom. Ak by som bol šéfom klubu, tak by som mu šancu dal.

Treba sa dať dokopy, začať niekde v Európe a tryoutom sa tam dostať. Ja mu budem držať palce, dodal víťaz Stanley Cupu z roku 2014.

24-ročný Ružička odohral v NHL celkovo 117 zápasov základnej časti, v ktorých zaznamenal 40 bodov za 14 gólov a 26 asistencií.

S bratislavským rodákom nepočíta v príprave pred MS 2024 ani slovenská hokejová reprezentácia. Potvrdil to v stanovisku SZĽH.