Gerson Rodrigues sa v Slovane dlho neohreje. Ivan Kmotrík ml. prehovoril o jeho budúcnosti

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Gerson Rodrigues sa v Slovane dlho neohreje. Ivan Kmotrík ml. prehovoril o jeho budúcnosti
Zdroj: Instagram/gerson_rodrigues_11

Najväčšia zimná posila Slovana Bratislava Gerson Rodrigues si zrejme za klub už viac nezahrá.

Dvadsaťosemročný luxemburský reprezentant by mal čoskoro slovenského majstra opustiť a to aj napriek tomu, že hosťovanie z ukrajinského Dynama Kyjev je platné až do konca roka 2024.


Na tému problémového útočníka sa rozhodol reagovať v rozhovore pre sport.sk generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík mladší.

Rokujeme o rozviazaní zmluvy, to netreba tajiť. Sme s ním blízko ku korektnej dohode, uviedol Ivan Kmotrík ml. a zároveň priznal, že jeho príchod na Tehelné pole bol chybou.

Doniesli sme v zime kvalitného futbalistu, ktorý má enormný talent, avšak nemali sme skautské oddelenie a tá analýza nebola dostatočne hlboká, aby sme objavili niektoré detaily a predišli zlému rozhodnutiu. To rozhodnutie s odstupom času považujeme za zlé. Chvalabohu, že to nebol prestup a chvalabohu, že to ako klub môžeme riešiť, aby klub na tom netrpel, doplnil.


Počas zimného prestupového okna bola možnosť Gersona Rodriguesa získať na trvalý prestup. Mali sme možnosť v zime Gersona kúpiť, ale išli sme do formy hosťovania s opciou. Gerson nebol lacná chyba. Nebude to až tak fatálny problém, ako keby sme to urobili na plný transfer.

Podarilo sa nám ošetriť niektoré veci. Je to pre nás facka, ponaučenie. Bohužiaľ, bol som súčasťou tohto rozhodnutia a mrzí ma to, ako to dopadlo. Keď veci nefungujú v klube ako by mali, takéto veci sa stanú, dodal Ivan Kmotrík na záver.

Reprezentačný zakončovateľ Luxemburska odohral za Slovan Bratislava štyri stretnutia Niké Ligy, v ktorých strelil štyri góly. Jeden zásah pridal v Konferenčnej lige UEFA.