Gerson Rodrigues sa vrátil na Slovensko. Tréner Weiss mu udelil prvý trest

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Gerson Rodrigues sa vrátil na Slovensko. Tréner Weiss mu udelil prvý trest
Zdroj: skslovan.com

Nová hviezda Slovana Bratislava Gerson Rodrigues chýbal v zostave úradujúceho slovenského majstra vo víkendovom ligovom zápase s Podbrezovou.

Tréner Vladimír Weiss starší na pozápasovej tlačovke oznámil, že sa luxemburský reprezentant nevrátil z reprezentačného zrazu.


Nemali sme tu Rodriguesa, neprišiel. To musíme teraz riešiť, či ja alebo klub. To je všetko, čo viem. Sú to disciplinárne veci a teda nemôžem uhnúť doľava-doprava, vyhlásil 59-ročný kouč belasých.

Podľa najnovších informácii portálu sport24.sk sa Gerson Rodrigues v pondelok vrátil na Slovensko. Vyradený z kádra teraz čaká na ďalší trest.

Náš dobre informovaný zdroj, ktorý má blízko ku klubu ďalej prezradil, že ho tréner Weiss vyradil na neurčito z kádra a má sa pripravovať individuálne. Isté je nateraz to, že ho neminie trest.

V najbližších dňoch sa má rozhodnúť o jeho budúcnosti. V hre je aj to, že s ním vedenie rozviaže zmluvu a za Slovan Bratislava si už do lopty nekopne, uvádza sport24.sk vo svojom článku.


Dvadsaťosemročný útočník čelí v Luxembursku aj ďalším problémom, tentoraz osobným.

Tamojší súd ho odsúdil na 18 mesiacov väzenia s podmienečným odkladom v troch prípadoch násilia s napadnutím a ublížením na zdraví.

Za Slovan Bratislava odohral Rodrigues zatiaľ štyri stretnutia Niké Ligy, v ktorých strelil štyri góly.

V hlavnom meste je na ročnom hosťovaní (do 31. decembra 2024) s opciou na trvalý prestup z ukrajinského Dynama Kyjev.