Golonka je nešťastný, že nebude mať na hotel počas MS v Košiciach. Fanúšikovia mu ironicky hľadajú ubytovanie!

MS v Hokeji 2022

Golonka je nešťastný, že nebude mať na hotel počas MS v Košiciach. Fanúšikovia mu ironicky hľadajú ubytovanie!

Bratislava sa cíti ukrivdená a ostatná časť Slovenska nemá žiadny problém. Reč je u účasti Slovenska na MS 2019 v skupine v Košiciach.

Nebol by to už ani Jožko Golonka, keby sa k tomu nevyjadril.

Ja sa len usmievam, lebo to neviem pochopiť. Neviem si predstaviť, že by česká reprezentácia hrala na majstrovstvách sveta v Plzni alebo Liberci a nie v Prahe.

Videli sme, že fanúšikovia KHL si vedeli nájsť dve hodiny na cestu autom, aby videli dobrý zápas. Ale do Košíc je to z Bratislavy 500 kilometrov a myslím si, že to už je trošku ďaleko. A diaľnice nie sú hotové. Neviem kto by išiel štyri alebo päť hodín na hokej.

Neviem kto by mi tam zaplatil cestu. Síce mám zadarmo vlak, ako bývalý revolucionár zo 68-meho. Myslím si však, že toľko prostriedkov nemá ani jeden z našej generácie, aby si mohol dovoliť zaplatiť hotel a všetko ostatné v Košiciach, čo k tomu náleží. My nie sme chudobní, ale niektorí z tých chlapcov sú veľmi chudobní.

Na pomoc našej hokejovej legende tak okamžite zareagovali fanúšikovia na facebooku vytvorením skupiny: "Hľadá sa ubytko v Košiciach pre Jožka Golonku."

Fanúšikovia na východe nenechajú legendu v štichu. Jožko Golonka sa posťažoval, že Košice sú 5 hodín cesty a musí si platiť drahý hotel. Východniari sa vedia baviť, sú pohostinní a preto chceme "Žiletku" v Košiciach na MS. Ubytovanie a odvoz zoženieme. Vyzbierame sa. A možno zvýši aj na chlebíčky, očká, vínko a iné košické špeciality pod dohľadom sprievodcu Košicami Vinca Lukáča.