Gymnázium v Zlatých Moravciach reaguje na napadnutie ich študenta Molnárom

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Gymnázium v Zlatých Moravciach reaguje na napadnutie ich študenta Molnárom

Mladý slovenský hokejový reprezentant Ondrej Molnár si mal poriadne zavariť na florbalovom turnaji v Nitre, keď údajne napadol svojho súpera, ktorý skončil v nemocnici a museli ho operovať.

17-ročný útočník bol podľa portálu sport.sk vypočúvaný na polícii a vo veci bolo začaté aj trestné stíhanie.

K celému incidentu sa oficiálne vyjadrila aj škola poškodeného.

Stanovisko Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach.

Reagujeme na príspevok Strednej športovej školy. Zápas sa hral podľa pravidiel, po bežnom faule (aké boli z oboch strán viackrát v priebehu zápasu) náš žiak išiel na trestnú lavicu a bol napadnutý zozadu hráčom z Nitry, ktorý ho chytil pod krk.

Keď chceli tomu naši žiaci zabrániť, rozbehla sa bitka zo strany hráčov z Nitry, aj tých čo sedeli na lavičke. Náš zranený žiak, ktorého si pravdepodobne pomýlili s faulujúcim hráčom, skončil s trojitou zlomeninou sánky a vybitými zubami. Výtržníctvo zo strany hráčov z Nitry pokračovalo ďalej, keď dokopali ešte ďalšieho hráča na zemi.

Brániť násilné správanie reprezentantov a využívať na to nepravdivé informácie nie je správne. K tomuto incidentu nemuselo vôbec dôjsť, keby rozhodcovia včas zasiahli a neprizerali sa danej situácii.

Je veľmi smutné, že k takémuto incidentu vôbec došlo a veľmi nás mrzí, že organizujúca škola, ktorá mala zabezpečiť korektný priebeh súťaže, zle vyhodnotila danú situáciu a neobjektívne stojí na strane svojich hráčov, čo môžu potvrdiť účastníci ďalších piatich škôl.

Molnár figuruje v nominácii Slovenska na blížiace sa MS do 20 rokov v Kanade. Už v najbližší pondelok by sa mal hlásiť na reprezentačnom zraze.

Foto: Youtube/Hockey Slovakia