Hašek na zápase NHL. Čo ste tam robil, keď tak podporujú vojnu, pýta sa komentátor

NHL

autor hetrik.sk

Hašek na zápase NHL. Čo ste tam robil, keď tak podporujú vojnu, pýta sa komentátor
Zdroj: Instagram/Buffalo Sabres

Bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek sa počas víkendu objavil na zápase Buffala Sabres v NHL, dokonca ako čestný hosť odštartoval súboj proti Chicagu úderom na bubon.

Iba málokto by však od neho čakal takýto krok, keďže v posledných mesiacov ostro kritizuje práve NHL za to, že v nej môžu pôsobiť hráči z Ruska.


Prestaňte podporovať ruskú vojnu a zločiny, vrátane genocídy ukrajinských detí. Kedykoľvek ruský občan vstúpi na ľad, je to reklama na ruské zabíjanie a vraždenie.

Ruskí hokejisti v NHL veselo robia reklamu na ruskú vojnu a zločiny. NHL musí Ukrajine zaplatiť miliardy dolárov.

Tá súťaž klesla na úplne dno, rovnako ako všetky ostatné, ktoré nechávajú hrať ruských hráčov. Je zodpovedná za obrovské hospodárske škody na Ukrajine a takisto za stratené životy, vyhlásil Hašek v minulosti.


Čo teda robil v Buffale? Nepodporoval takýmto spôsobom rovnako aj on vojnu na Ukrajine?

Využívam svoj pobyt (okrem iného) na to, aby som na problém ruských hráčov v NHL upozornil. V tíme Buffala (našťastie) žiadny ruský hokejista teraz nehrá. Nemyslím, že to je vyslovene moja zásluha, ale budem rád, ak to tak zostane.

Inak NHL na tento problém budem naďalej upozorňovať a zároveň aj im ponúkať pomoc s riešením. Tak ako som to robil doteraz, napísal Hašek na sociálnej sieti X.

Ostrá reakcia prišla aj zo strany komentátora NHL na televízii Nova Sport Dominika Mihailescua

Dominik, môžete prosím vysvetliť, ako je možné, že ste boli na zápase NHL a ešte s touto ceremóniou? Vy, ktorý tvrdíte, že táto súťaž podporuje vojnu na Ukrajine? Že každý, kto túto súťaž sleduje, sa na tom tiež podieľa? Kážete vodu, ale pijete víno?

Hovoríte, že v Buffale nie je žiadny ruský hokejista. Veľmi dobre viete, že je to zavádzajúce. Na farme v Rochestri hrajú hneď štyria ruskí hráči, z toho jeden ešte vlani hral v KHL. Všetci sú pod zmluvou a v prípade potreby si ich môžu vziať do hlavného tímu.


Písal ste, že akákoľvek reklama na NHL, akýkoľvek prenos, znamená podporu vojny. A potom si tam v pokoji prídete zamávať a buchnúť do bubienka?

A pritom vás pri tom zdieľa na sociálnych sieťach NHL? Nerobíte teraz naopak reklamu NHL vy? Teda vojne na Ukrajine, ako s obľubou hovoríte?, reagoval Mihailescu na sociálnej sieti.