HC Slovan Bratislava už údajne našiel nového trénera

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

HC Slovan Bratislava už údajne našiel nového trénera

Vedenie hokejového Slovana Bratislava sa po katastrofálnom štarte do novej sezóny rozhodlo konať.

Ešte v pondelok večer skončil na lavičke hlavný tréner Ján Pardavý. O deň neskôr zase športový riaditeľ Oto Haščák.


Z hráčov si oficiálne balí kufre 28-ročný kanadský obranca Matt Murphy, ktorý stihol odohrať iba jedno stretnutie.

Slovan bude navyšovať rozpočet, s novým trénerom možno už v piatok

Pevne verím, že sa nám Slovan podarí naštartovať a športová verejnosť aj fanúšikovia budú maximálne spokojní. Snažíme sa nájsť čo najlepšie riešenie na pozícii trénera, nie je to jednoduché takto zo dňa na deň.

Spravíme pre to maximum a možno už v piatok na lavičke bude stáť nový tréner, vyhlásil v utorok Pavol Hofstädter ako jeden z akcionárov.

Portál sport24.pluska.sk už zverejnil meno údajného nového trénera

Podľa našich informácií je najhorúcejším kandidátom na uvoľnený post šéfa lavičky belasých skúsený 60-ročný český kormidelník Vladimír Růžička. „Je to tak a vyzerá to byť hotová vec,“ povedal nám bývalý hráč bratislavského klubu, ktorý je stále aktívne zapojený do hokejového diania, no svoje meno prezradiť nechcel.

Ak by to belasým nevyšlo s Růžičkom, sú podľa našich informácií v hre ešte dve ďalšie české mená. Konkrétne sa hovorí o 54-ročnom odborníkovi Josefovi Jandačovi, ktorý naposledy viedol pražskú Spartu, no od apríla 2022 je bez angažmánu. Tretím potenciálnym kandidátom na uvoľnený trénerský post je 52-ročný Patrik Martinec, ktorý len pred pár dňami skončil na lavičke Komety Brno, informoval sport24.sk.

Novinár z denníka Šport Tomáš Prokop doplnil aj meno Petra Draisaitla, ktorý v minulosti na Slovensku viedol Košice a Bratislava Capitals. 57-ročný Nemec je otcom hviezdneho útočníka Edmontonu Oilers Leona Draisaitla.

Foto: jojsport.joj.sk , Zdroj: sport24.pluska.sk