Hossov agent prezradil neskutočný príbeh o Mariánovom prestupe do Detroitu

NHL

Hossov agent prezradil neskutočný príbeh o Mariánovom prestupe do Detroitu

Známy hokejový agent Ritch Winter, ktorý zastupuje aj Mariána Hossu prišiel osobne na Slovensko osláviť zisk Stanley Cupu z jedným z jeho najlepších hráčov.

Počas rozhovoru priniesol niekoľko naozaj zaujímavých príbehov, ktoré s Mariánom prežil.

Hossa Detroit

Priam až neuveriteľný je príbeh o plánoch jeho presunu z Pittsburghu Penguins do Detroitu Red Wings v roku 2008. Po neúspešnom finále s tučniakmi z Pittsburghu sa Marián chcel presunúť do Detroitu, no bol tu jeden problém.

Ritch Winter takto spomína na nevídané gesto od Mariána:

Volal som do Detroitu, povedal som, že Marián tam chce ísť hrať. Ken Holland mi vtedy odpovedal, že nie je možné ho angažovať pre platový strop a kariérne vzostupy lídrov tímu.

Povedal som mu, že Marián má záujem len o ročný kontrakt. Vtedy sa ihneď pustil do práce a mohol mu ponúknuť osem miliónov dolárov. Dodal však, že musí zavolať Nickovi Lidströmovi, pretože mu sľúbili, že on bude najlepšie plateným hráčom, a to on mal 7,4 milióna.

Volal som Mariánovi, ktorý mi najskôr povedal: 'Tak to nie, nejdeme do toho.' Potom som zavolal opäť Kenovi Hollandovi a vravím mu, že mám pre nich novú ponuku. Oni dali osem miliónov, no my chceme 7,4. Marián, ako správny chlap, nechcel vziať kapitánovi tímu tento honor.

Takéto niečo som ešte nezažil. Je to však typický príklad na poukázanie toho, aký vlastne Marián je. Viac si váži tímové poňatie, než to svoje.