Hradec Králové ukončil spoluprácu s Martinom Réwayom. Hráč šokuje o jeho zdravotných problémoch!

Slovensko Reprezentácia

Hradec Králové ukončil spoluprácu s Martinom Réwayom. Hráč šokuje o jeho zdravotných problémoch!

Niekdajší veľký talent slovenského hokeja Martin Réway stále neprežíva najšťastnejšie obdobie. 

Po problémoch so srdcom, pre ktoré musel nútene vynechať celú jednu sezónu sa stále jeho trápenie nekončí. V minulej sezóne to najskôr skúšal na farme Montrealu Canadiens. Odtiaľ nabral smer Slovan Bratislava, kde dohral sezónu.

Klub sa však s ním rozhodol nepredĺžiť zmluvu. O reštart kariéry sa tak pokúšal v českej lige v drese Mountfieldu Hradec Králové.

Sezóna však ešte ani nezačala a klub s ním rozviazal zmluvu pre pretrvávajúce zdravotné problémy.

O Martine sme mali veľký záujem, o jeho hokejovom talente nie je pochýb. Verili sme, že v Hradci opäť naštartuje svoju kariéru a dobre zapadne do nášho tímu. Bohužiaľ, výrazne ho limitoval zdravotný stav, ktorý mu nedovoľoval spoločné tréningy s tímom ani štart v zápasoch. , informoval verejnosť o jeho situácii tréner Hradca Králové Tomáš Martinec.

Ako to teda vyzerá aktuálne s jeho zdravotným stavom. Viac prezradil samotný hráč v rozhovore pre český Sport.

Samozrejme, že ma to mrzí ale čo už. Na začiatku prípravy sa mi niečo stalo. Robili sme veci, na ktoré moje telo nebolo zvyknuté a noha to nezvládla. Veľa doktorov sa na to pozeralo a chcelo to jednoducho čas na vyliečenie. Týždeň, maximálne dva. Možno stačilo 10 dní, no tie som nedostal. S Hradcom sme sa ale rozišli v dobrom.

Ak mi nechceli dať dva týždne, o ktorých hovorili doktori aj fyzioterapeut, tak by bola asi blbosť ma tu držať a aby som stále trénoval. Prišlo mi to trochu smiešne, no je to ich rozhodnutie. Hradec platí hráčov a tak je to ich rozhodnutie.

Pokiaľ ma nebolelo koleno, tak som sa cítil dobre. Kondične som bol na to stále lepšie a lepšie. Nejde o nič vážne, čoskoro budem v poriadku. Som si istý, že budem pokračovať.