Hrdina Tomáš Tatar: Zavreli sme ústa tým, ktorí nám neverili a nepriali! (VIDEO)

Svetový Pohár v hokeji

autor hetrik.sk

Hrdina Tomáš Tatar: Zavreli sme ústa tým, ktorí nám neverili a nepriali! (VIDEO)

Veľkú zásluhu na postupe do finále Svetového Pohára mal slovenský útočník Tomáš Tatar, keď strelil  dva góly. Pozrite si jeho prvú reakciu, ktorou zavrel ústa všetkým neprajníkom.

Je to paráda. Neviem to poriadne opísať. Celý čas sme si verili, bojovali jeden za druhého. Kolektív v kabíne je skutočne skvelý. Postúpili sme do finále a zavreli ústa tým, ktorí nám to nepriali a vraveli, že sme outsideri.

Reakcia na jeho gól korčuľou:

Myslel som si, že som puk nekopol, hoci vedel som, že išiel od korčule. Sú to sporné momenty. Gól mohli uznať a nemuseli. Ale šťastie stálo pri nás.

Najviac ma mrzelo, že som doteraz bodovo neprinášal do mužstva potrebné veci. Dnes sa to prelomilo. V pravý okamih zabojuje vždy niekto iný a potiahne tím v kľúčových momentoch. Som rád, že dnes to vyšlo mne a sme vo finále.

Dúfam, že nás ľudia podporujú. Milionkrát sme rozoberali, prečo nehrá na turnaji čisto slovenský tím, ale bohužiaľ... Nie je tu celé naše národné mužstvo, ale na ramenách máme slovenský znak a aspoň takto ho reprezentujeme. Dúfam, že nám ľudia verili a budú aj vo finále.

Finále bude to veľmi náročné. Nikto nemôže pochybovať o tom, že Kanada je tu suverénne najlepšia. Má špičkových hráčov. My môžeme bojovať len srdiečkom, ťahať za jeden povraz ako doteraz, zomknúť sa a skúsiť to.

Tatar