Hviezdy NHL idú bojovať proti Nemečkovi, odmietajú prísť na galavečer Hokejista roka!

Slovensko Reprezentácia

Hviezdy NHL idú bojovať proti Nemečkovi, odmietajú prísť na galavečer Hokejista roka!

Zdalo sa, že po neúspešných voľbách Richarda Lintnera sa v hokeji na Slovensku nič nezmení. Richard Lintner podľa najnovších infomácií Nového Času však chystá odvetu.

Lintnerovcom sa totiž nepáčil spôsob zvolenia Igora Nemečka za prezidenta SZĽH. Viacerým delegátom sa nepáčilo, že voliť mohli aj zamestnanci zväzu, vrátane samotného prezidenta. Kto by si nevolil svojho šéfa?

Lintner bojkot

Snaha o žrušenie takýchto hlasov nebola úspešne a tak sa hovorí o neférových voľbách. Keby to bolo spravodlivé, výsledok by bol iný, povedal Rastislav Pavlikovský.

Vďaka tomu sa Richard Lintner a jeh tím nechcú vzdať možnosti pomôcť hokeju na Slovensku a chystajú odvetu. V hre je údajne aj pokus o zvolanie mimoriadneho kongresu SZĽH. Jediným bodom programu by bol opätovný pokus o zmenu stanov hlasovania.

K nespokojným fanúšikom sa už pridávajú aj niektorí hráči na čele s hviezdami z NHL. Jeden z hráčov dokonca povedal pre Nový čas: Keby boli majstrovstvá sveta teraz, určite by sme tam nešli! Svoj protest proti vedeniu sa hráči chystajú urobiť počas odovzdávania cien Hokejista roka, kde sa odmietajú zúčastniť.

Včerajšie vyjadrenie Richarda Lintnera:

Trikrát som sa už na to vyspal a zhrnul som náš zážitok z kongresu. Volebný program, ktorý sme ponúkli stál na myšlienke postaviť slovenský hokej ako vzor pre slovenský šport a našu spoločnosť vôbec. Bohužiaľ sa až príliš jasne ukázalo, aké diametrálne iné principiálne postoje zastávame v porovnaní s „Nemečkovcami“, ktorí na kongrese bez hanby ukázali, ako im na imidži a identite slovenského hokeja nezáleží. Spôsobom, akým sa uskutočnili voľby navyše potopili náš šport hlboko do morálneho bahna.

Ktovie prečo predstavitelia klubov nevyužili možnosť zobrať hlasovanie o novom prezidentovi zväzu do vlastných rúk. Radšej to nechali v stave, kde účelovo vymyslené odborné komisie a ďalšie účelovo priradené hlasy dokážu výrazne ovplyvniť hlasovanie v prospech toho, kto si tie hlasy vytvára.

Napriek tomu, že sme vážne verili, že sa nám to podarí, pretože v porovnaní s mojím súperom som osobne precestoval drvivú väčšinu klubov, kde som predstavoval náš program ich predstaviteľom a zástupcom samospráv. Spoznal som prácu trénerov aj v mestách, v ktorých som predtým nikdy nebol. Navštevoval som základne školy, športové akcie, diskutoval som s hokejovými fanúšikmi a v neposlednom rade s mnohými novinármi.

Nepíšem to preto, aby som sa pochválil, ale pretože my sme nerozprávali o tom, čo budeme robiť, keď sa stanem prezidentom, ale my sme náš program okamžite napĺňali. Dôkazom toho je obrovská podpora verejnosti a hokejových elít, reprezentačných, ale aj ligových hráčov, pretože bez nich všetkých je náš program len kus papiera.

Dnes už je celkom zrejmé, aká hlúpa je predstava niekoho, kto chce náš program použiť a vôbec nerozumie základným princípom na ktorých stojí. Je komické, keď niekto hovorí o marketingu a zároveň pohŕda ľuďmi, s ktorými a pre ktorých má byť ten marketing robený. Je dokonca až groteskné, keď niekto rozpráva o výbere schopného moderného reprezentačného trénera, keď sa v živote s takým trénerom ani len nestretol.

Minimálne za posledné tri mesiace som dokázal, že oveľa viac než funkcionárske skúsenosti sú reálne manažérske schopnosti, pretože je zrejmé, že väčšina hokejových klubov sa rozhodla pre našu alternatívu. Je len veľká škoda, že to na víťazstvo nestačilo. Zloženie nového výkonného výboru len kruto podčiarkuje to, čomu sme sa zo všetkých síl snažili predísť. Ale my sa zodpovednosti, ktorú máme voči všetkým ľudom milujúcich hokej neplánujeme zbaviť, my vás zradiť nemienime.