Ivan Kmotrík ml. o problémoch v Slovane: Chyby urobia aj v Reale Madrid, na ďalšie prestupové obdobie nie sme pripravení

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Ivan Kmotrík ml. o problémoch v Slovane: Chyby urobia aj v Reale Madrid, na ďalšie prestupové obdobie nie sme pripravení
Zdroj: Instagram/Ivan Kmotrík ml.

Futbalový ŠK Slovan Bratislava má na čele Niké Ligy šestnásťbodový náskok pred druhou Žilinou, v Európe sa dokázal po roku znovu prebojovať do jarných vyraďovacích bojov.

V klube však evidentne nie všetko funguje podľa predstáv. Uvedomuje si to aj generálny riaditeľ Ivan Kmotrík mladší, ktorý v posledných mesiacoch čelil veľkej kritike za ďalšie nevydarené prestupové obdobie.


Jednoznačne musí prísť k obnoveniu skautského a analytického oddelenia. Bez toho sme ako klub mŕtvy. Sme asi jediný klub v Európe, ktorý na profesionálnej úrovni nemá skautsko-analytický tím. A bohužiaľ, takto to vo futbale nefunguje, popísal zásadný problém v rozhovore pre sport24.sk.

Na ďalšie prestupové obdobie nie sú pripravení

Prestupový kolotoč sa začne ani nie o tri mesiace, a my naň momentálne nie sme pripravení. Musíme konať rýchlo a urobiť zmeny. Ak ich neurobíme, znovu na to doplatíme.

Akým spôsobom chcete vyberať a sledovať hráčov, keď nemáte skautov a analytikov? Vrátili sme sa akoby 20 rokov dozadu. Nemôžeme predsa fungovať na úrovni amatérskych klubov, že si hráča pozrieme na videu a zhodnotíme, či ho zobrať alebo nie. Takto to jednoducho v profesionálnom futbale nefunguje, a nemôže to preto tak fungovať ani v Slovane, doplnil šéf Slovana.


Nových hráčov nemá kto sledovať. Chybu urobí aj Real Madrid

Určite to malo veľký dopad aj na posledné prestupové obdobie. Už nemáme z čoho reálne čerpať. Už som vyčerpal všetkých hráčov, ktorých som mal z minulých analýz. Preto aj vidíme kvalitu prestupových okien. Vidíme, čo sa stalo v zime.

Máme množstvo hráčov na liste, avšak nemá ich kto sledovať a analyzovať. To nemôžem robiť predsa ja s Robom Vittekom, alebo tréneri. To sú hodiny strávené za počítačom a na cestách, aby sme dokázali správne vyhodnotiť a zanalyzovať hráčov na zozname a predišli tak zlým rozhodnutiam. Nemôžeme to robiť štýlom ´pokus – omyl´.

Samozrejme, skauting nezaručí, že nepochybíte. Chyby urobia aj v Reale Madrid, no vďaka skautingu znižujete riziká nesprávnych rozhodnutí a dokážete využiť príležitosti na trhu, dokážete mať plán.

Neviem si predstaviť, že prijmem rozhodnutie, a klub minie státisíce až milióny na posily bez toho, aby prešli dôkladnou analýzou a skautingom. Bol by to z mojej strany veľmi neprofesionálne a zároveň pre mňa neakceptovateľný hazard s klubovými financiami a značkou Slovan Bratislava, dodal Ivan Kmotrík mladší pre sport24.sk.