Ivan Kmotrík ml. potvrdil zákaz od FIFA: Všetko však zhodil na ostatných

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Ivan Kmotrík ml. potvrdil zákaz od FIFA: Všetko však zhodil na ostatných
Zdroj: Instagram/Ivan Kmotrík ml.

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava dostal od FIFA zákaz registrovať nových hráčov, tieto správy oficiálne potvrdil generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší.

Dôvodovom sú nevyplatené financie Vernonovi De Marcovi, ktorý opustil Slovensko ešte počas minulého leta.


Klub však nedostal žiadnu finančnú pokutu. Rovnako tak nie je pravdou, že sa jedná o transferový zákaz na dve prestupové obdobia.

Nejde o žiadny závažný priestupok, v nasledujúcich dňoch bude situácia vyriešená a transfer ban bude zrušený. Ako som už viackrát spomínal, nie všetko v klube funguje tak ako by malo, a treba si to otvorene a na rovinu povedať.

Výsledkom je aj táto situácia, ktorá je nepríjemná a nevrhá dobré svetlo na klub. Keď som sa vrátil na pozíciu generálneho riaditeľa a žiadal som o plné kompetencie, tak aj toto bola jedna z vecí, ktorú som zdôrazňoval.

Žiaľ, do dnešného dňa sa tak nestalo, avšak verím, že toto je dostatočný výkričník pre všetkých v klube, aby klub začal konať a veci sa začali radikálne meniť, reagoval Kmotrík ml. pre sport.24.sk.

Šéf Slovan však vlastné pochybenie odmieta: Klub takto nemôže fungovať

Žiaľ, výsledkom zlého nastavenia a fungovania, v tomto prípade nášho finančného oddelenia pod vedením Martina Kováča, došlo k vážnemu pochybeniu, ktoré vrhá veľmi zlý obraz na náš klub.

Osobne sa o týchto témach budem rozprávať s predstavenstvom klubu. Klub takto jednoducho ďalej nemôže fungovať a musia v ňom nastať zmeny, a to, čo sa včera stalo, je toho len dôkazom a potvrdením, doplnil.

Slovenský majster sa vo štvrtkovej domácej odvete so Sturm Grazom rozlúčil s účinkovaním v Konferenčnej lige UEFA, teraz sa už naplno môže sústrediť na obhajobu titulu v Niké Lige.