Ivan Kmotrík ml. sklamaný z predaja permanentiek. Katastrofálny výsledok v porovnaní so Spartou Praha

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Ivan Kmotrík ml. sklamaný z predaja permanentiek. Katastrofálny výsledok v porovnaní so Spartou Praha

Štart novej sezóny 2023/24 sa pre slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava nezadržateľne blíži.

Už v stredu 12. júla 2023 čaká na “belasých” úvodný duel 1. predkola Ligy Majstrov proti FC Swift Hesperange z Luxemburska.Stretnutie by na Tehelnom poli malo sledovať viac ako 10 tisíc fanúšikov, čo je určite pozitívnou správou. Predaj permanentiek na novú ligovú sezónu už však toľko radosti neprináša.

Pre nás ako ŠK Slovan Bratislava sú diváci kľúčoví. Keď sa momentálne pozerám na predaj permanentiek, tak som sklamaný. Čakal som, že záujem, ktorý bol od fanúšikov demonštrovaný sa aj ukáže v tom, že si zakúpia permanentky.

Momentálne je predaných len 1700 sezónnych vstupeniek (nárast o 500 zo sezóny 22/23) , čo je v porovnaní s ostatnými európskymi ligami a klubmi, s ktorými chceme súperiť veľmi málo. Verím, že do začiatku ligy sa to ešte môže zdvihnúť.

Ide o to, že predaj permanentiek dáva klubu už pred začiatkom sezóny možnosť vedieť, ako mu ľudia veria a s akým balíkom od nich môžeme počítať. 


Znamená to, že ak pred začiatkom sezóny máme za predané permanentky k dispozícii 200-tisíc, tak je to ohromne málo pri pohľade na to, aké očakávania majú.

Napríklad by chceli príchod Čakvetadzeho, lenže za 200-tisíc ho nemôžeme kúpiť. Musia si teda uvedomiť, že bez toho, aby pridali aj oni ruku k dielu, tak to nepôjde. Klub to neustále nemôže ťahať len zo svojich zdrojov, reagoval Ivan Kmotrík mladší v rozhovore pre sport24.pluska.sk.

Pre porovnanie, český majster AC Sparta Praha napríklad počas pár dní vypredala všetkých 9 tisíc dostupných permanentiek.

Foto: skslovan.com