Ivan Kmotrík ml. žiada fanúšikov o väčšiu podporu: Nie je to normálne, je to pre mňa zarážajúce

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Ivan Kmotrík ml. žiada fanúšikov o väčšiu podporu:  Nie je to normálne, je to pre mňa zarážajúce

Už dnes odštartuje ŠK Slovan Bratislava novú futbalovú sezónu 2023/24 úvodným duelom 1. predkola Ligy Majstrov doma proti FC Swift Hesperange z Luxemburska.

Na Tehelnom poli sa očakáva návšteva približne 13 tisíc fanúšikov, čo je na úvod kvalifikácie naozaj výborné číslo.Napriek tomu panuje v klube zjavné sklamanie z predaja permanentiek. Podľa generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml. sa ich predalo len 1 700, čo je síce nárast oproti minulej sezóne o 500, no v porovnaní s konkurenciou ide stále o malé číslo.

Klubová pokladnica získa tak na permanentkároch asi 200 tisíc eur. Pre porovnanie, Sparta Praha behom pár dní vypredala všetkých 9 tisíc dostupných permanentiek, ešte lepšie by na tom mala byť Slavia Praha, ktorá musela navyšovať kapacitu na 11 tisíc.

Práve generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. žiada fanúšikov o ešte väčšiu pomoc. Zaráža ho však jedna vec

Ja som viackrát vyzvidol našich fanúšikov, že máme najlepších priaznivcov na Slovensku a za tým si aj stojím.

Ich podpora počas minulej sezóny bola fanstastická a práve oni boli dvanástym hráčom, či už v Európe alebo na záver v lige.

Ak sa chceme zlepšovať a mať ten Slovan ešte lepší, musíme sa zomknúť, ak budeme v tomto napredovať, Slovan môže stále rásť.

Je tam ten priestor, aby sme sa vyrovnali konkurentom, to je fakt. Našim konkurentom bude vždy Slavia, Sparta, Ferencváros.

Sú to kluby, s ktorými sa bude stretávať v kvalifikačných zápasoch. Urobili sme v klube veľa, aby sme sa im po športovej stránke vyrovnali.


Posledná sezóna bola jasným dôkazom, že Slovan urobil ten krok a bol úspešný v rámci Európy. Za posledné štyri roky to bola trikrát skupinová fáza.

Verím, že sa to podarí aj tento rok. Ako som povedal, bol tam fantastický nárast v európskych zápasoch, musíme však pracovať aj na ligových.

Naučiť našich fanúšikov chodiť podporovať hráčov, či už hráme so Zlatými Moravcami alebo Realom Madrid.

Klubizmus je veľmi dôležitý a to je možno to, na čom musíme ešte lepšie pracovať, aby sme boli ešte silnejší.

Ja si myslím, že nie je normálne, aby sme my ako Slovan po takých úspešných rokoch nemali na Slovensku najviac predaných permanentiek, to je pre mňa zarážajúce.

Musia si ľudia uvedomiť, že permanentka nie je iba o tom, že má človek výhodu alebo zľavu. Je to práve o tom klubizme a podpore klubu, aby vedel, s čím môže rátať.

A na tom sa tvoria rozdiely a veľký klub, keď chceme byť veľký Slovan a chceme snívať spoločný sen v podobe Ligy Majstrov, tak musíme spoločne rásť a tak to potom môže fungovať.

Všetko je to prepojené, či už záujem sponzorov, to všetko musí fungovať a potom klub môže rasť. Fanúšik, sponzor, mužstvo a klub.

Chcem aby fanúšikovia vedeli, že im jedným slovom ďakujem a na druhej strane ich vyzývam na to, aby sa k nám ešte viac pridali a mohli ešte efektívnejšie rásť, povedal Kmotrík mladší na tlačovke Slovana Bratislava.

Foto/Video: skslovan.com, Instagram/Ivan Kmotrík ml.