Jaromír Jágr reaguje na Juraja Slafkovského: Chcel by som ho do mužstva

Slovensko Reprezentácia

Jaromír Jágr reaguje na Juraja Slafkovského: Chcel by som ho do mužstva

Veľkou hviezdou olympijského turnaja v Pekingu sa možno trochu prekvapivo stal mladý slovenský hokejista Juraj Slafkovský.

Bilancia sedem zápasov, sedem strelených gólov a zisk bronzu hovorí jasnou rečou. Mladý Košičan sa takmer okamžite stal miláčikom fanúšikov.

Viacero expertov však v ňom už v minulosti videlo veľký potenciál a označovali ho za nového Jaromíra Jágra.

A čo si myslí o našom mladom talente samotný legendárny hokejista z Česka?

Zachytil som ho. Prvý raz som ho zaregistroval vlani v príprave pred svetovým šampionátom. Hrali ste proti Česku a ja som skladal tím pre Kladno. Videl som hráča, ktorý mal puk pri mantineli a vravím si: ten hrá podobným štýlom ako ja.

Toho by som chcel do mužstva. Potom som zistil, že má sedemnásť, takže som pochopil, že nemám šancu, lebo bude hrať niekde inde, reagoval Jágr podľa Denníka šport po prípravnom zápase Kladna v Liptovskom Mikuláši.

Slafkovský aktuálne bojuje s TPS Turku vo štvrťfinále play-off fínskej ligy. V prípade vypadnutia ho budeme môcť vidieť na blížiacich sa domácich MS v hokeji 1. divízie do 18 rokov. 

V máji 2022 sa následne koná seniorský šampionát vo Fínsku a počas leta sa v Kanade odohrajú od začiatku zrušené MS do 20 rokov. 

Ešte v júli je tu však draft hráčov do NHL, ktorý sa tento rok koná v Bell Centre v Montreale.

A práve Juraj Slafkovský by sa spolu so Šimonom Nemcom mal nachádzať na popredných pozíciach. V prvom kole by im mohol robiť spoločnosť ešte aj mladík z Popradu Filip Mešár.

Zdroj: Denník šport, FOTO: Youtube Rytíři Kladno, Twitter The Olympic Games