Jaromír Jágr zložil veľkú poklonu Zdenovi Chárovi

NHL

autor hetrik.sk

Jaromír Jágr zložil veľkú poklonu Zdenovi Chárovi

Dlhé roky proti sebe hrávali v NHL a obaja si držali hokejovú dlhovekosť.

Zdeno Chára sa však nakoniec vo veku 45 rokov rozhodol definitívne zavesiť korčule na klinec. 

Druhý z dvojice je však stále aktívny aj ako 50-ročný. A práve legendárny Jaromír Jágr zložil v rozhovore pre český Isport veľkú poklonu lúčiacemu sa Zdenovi Chárovi.

Jeho cesta, to je neskutočný príbeh. Ako u Honzu Kollera. Nikto mu neveril, nedostal poriadne šancu. 

Smiali sa mu. On svojou vôľou a pracovitosťou dokázal to, že sa za pár rokov stal najlepším obrancom v NHL.

V čom najviac vynikal?

Bol najkomplexnejším bekom. Ofenzívny, tvrdý, veľký, mohol sa biť. Bol zodpovedný. Naviac veľký líder. Takže to je inšpirácia pre mladých. 

Keď sa ti v mladosti nedarí, málokto ti verí, tak na tom vlastne vôbec nezáleží. Je to o tom, ako sám na sebe pracuješ a čomu veríš.

Ako sa mu proti nemu hralo?

Bol to obranca, s ktorým som mal asi najväčšie problémy v NHL. Bolo to dané jeho výškou, rozsahom, ale aj silou. Nemal som ho čím prekvapiť. Vždy záležalo, proti komu som nastupoval. 

A podľa toho som hral hokej, ktorý som potreboval. Keď proti mne hral malý hráč, snažil som sa ho obohrať silou. Keď bol pomalý a silný, tak zasa rýchlosťou. Ale Cháru som nemal čím prekvapiť. Preto pre mňa bolo najťažšie hrať proti nemu.

Ja som bol hráč, ktorý má dávať góly, rozhodovať zápasy. A tak vždy hral vlastne proti mne. Nebolo to jednoduché. Dal mi naozaj poriadne zabrať.

Foto: Instagram/zeechara33 , Instagram/Jaromír Jágr