Je to oficiálne: Fortuna Liga sa vracia na obrazovky RTVS a Dajto!

Fortuna Liga

Je to oficiálne: Fortuna Liga sa vracia na obrazovky RTVS a Dajto!

Konečne! Prvé dve kolá Fortuna Ligy síce diváci nevideli, no aktuálne už môžu mať dôvod na radosť. Rokovania skončili úspešne pre verejnoprávnu RTVS ako aj súkromnú Markízu.

UFA Sports, ktorá marketingovo zastupuje Úniu ligových klubov sa tak konečne dohodla na podmienkach s televíziami.

RTVS Fortuna Liga

Kombinovaný model verejnoprávnej a komerčnej televízie funguje aj v iných krajinách, napríklad aj v Česku.

Po piatich rokoch sa tak do verejnoprávnej televízie vracia najvyššia slovenská futbalová súťaž. RTVS zatiaľ informovala o najbližšom zápase Slovana s Dunajskou Stredou, ktorý začne v nedeľu o 17:50 na STV2. Ďalšie dve kolá by mali následovať zápasy: 4. kolo: FK Senica – FC Spartak Trnava, 5. kolo: MFK Ružomberok – MŠK Žilina.

Verejnoprávna televízia by mala z každého kola odvysielať jedno stretnutie a to buď z piatka alebo nedeľe, prípadne počas kôl uprostred týždňa.

Po sérii rokovaní sa nám podarilo dospieť k dohode s majiteľmi licenčných práv, preto sme veľmi radi, že prvýkrát od mája 2010 si budú môcť všetci futbaloví fanúšikovia pozrieť Fortuna ligu bezodplatne na obrazovkách RTVS, uviedol šéf športovej redakcie RTVS Marcel Merčiak.

 

FORTUNA LIGA SA VRACIA NA OBRAZOVKY RTVSPo piatich rokoch sa do verejnoprávnej televízie vracia najvyššia slovenská...

Posted by Šport v RTVS on  31. červenec 2015

Druhou televíziou, ktorá bude vysielať Fortuna Ligu bude Markíza, ktorá zápasy zaradí do svojej druhej stanice TV Dajto.

Na tie si však budeme musieť počkať až do Septembra. Prvý zápas odvysiela až 12. septembra 2015. Markíza získala práva na vybraný zápas každú sobotu. Jednotlivé zápasy budú na Dajto komentovať skúsení členovia a spolupracovníci športovej redakcie TV Markíza Miroslav Špaček a Slávo Jurko.

Sme radi, že divákom každý týždeň ponúkneme priamy prenos zápasu Fortuna ligy a nadviažame tak na úspešnú sériu šiestich duelov odvysielaných v máji. Pravidelné súboje najlepších slovenských futbalových tímov obohatia športovú ponuku na Dajto každú sobotu, povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Čo sa týka internetových vysielacích práv, Markíza potvrdila, že tieto práva nezískala a tak sa dá predpokladať, že budeme môcť znovu sledovať prenosy na intenete cez Huste.tv, ktorú vlastní TV Joj.

Každopádne musí byť väčšina fanúšikov futbalu spokojná, keďže RTVS a Dajto su dostupnejšie ako to bolo posledné roky na Digisporte.