Jozef Golonka reaguje na fanúšikovskú stránku, ktorá mu ponúka ubytovanie v Košiciach!

MS v Hokeji 2022

Jozef Golonka reaguje na fanúšikovskú stránku, ktorá mu ponúka ubytovanie v Košiciach!

Bývalý slovenský hokejista Jozef Golonka pobúril verejnosť vyhlásaním o tom, že by naši hokejisti mali hrať radšej v Bratislave ako v Košiciach.

Následne na internete vznikla fanúšikovská facebook stránka, ktorá mu na východe ponúka ubytovanie. "Hľadá sa ubytko v Košiciach pre Jožka Golonku."

Reagovali tak na tieto slová práve Golonku.

Neviem si predstaviť, že by česká reprezentácia hrala na majstrovstvách sveta v Plzni alebo Liberci a nie v Prahe. Neviem kto by mi tam zaplatil cestu. 

Síce mám zadarmo vlak, ako bývalý revolucionár zo 68-meho. Myslím si však, že toľko prostriedkov nemá ani jeden z našej generácie, aby si mohol dovoliť zaplatiť hotel a všetko ostatné v Košiciach, čo k tomu náleží. 

A dnes sme sa v rozhovore pre Cas.sk dočkali reakcie na túto stránku od legendárneho útočníka.

Len sa smejem, ale veľmi rád pomoc prijmem. Keby som mal ísť totiž na dva zápasy na východ, zaplatím dvakrát po 100 eur za hotel plus cestu a potom by mi z dôchodku nezostalo nič na zvyšok mesiaca. Oni si totiž myslia, že my sme robili hokej pre peniaze. Lenže my sme hrali pre fanúšikov.

Chlapci, čo to vypisujú, nech si uvedomia, že žijú v dobrom štáte a majú sa dobre aj vďaka našej generácii, ktorá hokej skutočne budovala. Na druhej strane máme medaily, mali sme plné štadióny a sme spokojní! A ak niekomu vadí, že si poviem svoj názor, tak to je výsmech. Tiež by mali vedieť, že ten, kto najviac bojoval za dokončenie košickej arény, bol Golonka!

Košice majú pekné okolie, skvelých fanúšikov a každý rok tam cestujem, no chýba im infraštruktúra. Napokon, ani Kanada už tam nechce ísť. Stále tvrdím, že Slovensko malo hrať v kvalitnom a kultúrnom prostredí bratislavského zimáku, aké nikde v Európe nie je. To sa už roky potvrdzuje v KHL, kde ľudia zapĺňajú tribúny aj v časoch, keď sa nedarí. Aj vďaka tomu sme MS dostali.