Július Šupler by Slafkovského poslal na tribúnu. Gáborík mu radí trik na prelomenie streleckej smoly

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Július Šupler by Slafkovského poslal na tribúnu. Gáborík mu radí trik na prelomenie streleckej smoly
Zdroj: iihf.com, rtvs.sk, hockeyslovakia.sk

Juraj Slafkovský zatiaľ na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024 nestrelil žiadny gól.

Napriek tomu zaznamenal u našich susedov v Česku šesť bodov v šiestich zápasoch. Viac z nášho tímu má pre porovnanie už iba Libor Hudáček (9) a Martin Pospíšil (7).


Náročným slovenským fanúšikom a rovnako tak aj viacerým odborníkom to však evidentne nestačí a mladého útočníka vo veľkej miere kritizujú na sociálnych sieťach.

Bývalý reprezentačný tréner Július Šupler by jednotku draftu posadil na tribúnu

Pri kľúčových hráčoch mi chýbal rozhodujúci moment. Ideálne neboli ani realizácie gólových príležitostí a presilovky. Proste sme si niekedy veľa prihrávali a málo strieľali. Takto sa to nemôže hrať a Slafkovský? Kedy ho konečne posadia na tribúnu? Čo čítam aj vyjadrenia po zápasoch, to je jedna katastrofa, uviedol 73-ročný uznávaný tréner pre Sport24.sk.

Marián Gáborík má pre Slafkovského radu na prelomenie smoly

Potrebuje streliť už gól. Vidno, že je na ľade frustrovaný a nervózny. Nehrá zle, puk mu ťažko zobrať, ale vidno na ňom, že tu hokejku stíska viac, ako má. Stále má iba 20 rokov, je naša najjagavejšie hviezda, ale potrebuje už skórovať. Keď sa mne strelecky nedarilo, tak som si hokejku strčil aj do záchoda, vyhlásil bývalý elitný útočník v rozhovore pre Nový Čas.

Košický rodák dostane ďalšiu príležitosť na úvodný gól už v utorok, keď Slovensko odohrá svoj posledný zápas v ostravskej B-skupine proti favorizovanému Švédsku.

VIDEO: Gól Slafkovského z nájazdu proti Lotyšsku. Do štatistík sa však nezapočíta

VIDEO: Slafkovský po prehre s Lotyšskom