Juraj Slafkovský chodí ráno na štadión o hodinu skôr, ako ostatní. Ak chcete dávať góly, musíte tvrdo pracovať

NHL

autor hetrik.sk

Juraj Slafkovský chodí ráno na štadión o hodinu skôr, ako ostatní. Ak chcete dávať góly, musíte tvrdo pracovať
Zdroj: X/Canadiens Montréal

Najproduktívnejším Slovákom v aktuálnej sezóne NHL je Juraj Slafkovský, ktorý v 59 zápasoch v drese Montrealu Canadiens nazbieral 30 bodov za 12 gólov a 18 asistencií.

Za zlepšené výkony a rovnako tak produktivitu bezpochyby môžu aj špeciálne tréningy, ktoré jednotka draftu z roku 2022 pravidelne absolvuje s trénermi rozvoja.


Za sebou má aj niekoľko stretnutí s Glenom Tuckerom, známym ako "Dr. Shot", ktorý pomáhal zdokonaliť streľbu aj menám ako David Pastrňák, Jack Eichel či Patrice Bergeron.

Nie je to však jednoduché, Slafkovský chodí na štadión aj o hodinu skôr, ako všetci ostatní

Je to náročnejšie, veľakrát som bol unavený, keď som išiel ráno hodinu pred všetkými na štadión, aby som mohol strieľať, ale ukazuje sa to ako dobrá vec.

Občas som aj viac vyčerpaný, ale vždy sa to dá dospat. Baví ma to, chcem dávať čo najviac gólov, a tak musím na tom poctivo pracovať, reagoval Slafkovský v rozhovore pre Denník Šport.


Košický mladík je v Montreale populárny medzi fanúšikmi a aj novinármi, tlak je však obrovský. Snažím sa si splniť len povinnosti, ktoré mám a vždy, keď nemusím, poviem aj PR ľudom z nášho tímu, že by som radšej rozhovory vynechal.

Na druhej strane, nerozumiem nič po francúzsky, tak si ani väčšinu vecí, čo v montrealských médiách píšu, neprečítam. Mám sociálne siete, ale nemám olajkované montrealské stránky. Veľmi to neriešim, ani ma to netrápi, doplnil slovenský útočník.

Na farmu do AHL zrejme nikdy nemal ísť

V médiách sa nedávno objavili informácie o tom, že ho vedenie Montrealu chcelo najskôr preradiť na farmu. Zastal sa ho však kouč Martin St. Louis. Bola to zaujímavá informácia, lebo rozprával som sa s veľa ľuďmi okolo klubu a nikto mi nikdy nepotvrdil, že sa uvažovalo nad mojím preradením do AHL. Nie som si istý, či to nie je sčasti vymyslené.

Možno to niekto pustil von a všetci sa toho chytili. Aj generálny manažér Kent Hughes mi hovoril, že mi verí a nikdy sme sa o farme nerozprávali, dodal.


MS v hokeji 2024?

Montreal sa aktuálne nachádza v tabuľke Východnej konferencie až na 14. priečke. Juraja Slafkovského by sme teda mohli vidieť na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024, ktoré sa konajú v Česku.

S ľuďmi z klubu som a ešte o tom nerozprával, ale keď bude príležitosť a budem zdravý, vždy rád prídem pomôcť tímu na majstrovstvách sveta, cituje slovenského mladíka novinár Tomáš Prokop.