Juraj Slafkovský po triumfe nad USA: Caufielda teraz budem provokovať do konca života

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Zdroj: iihf.com

Slovenskí hokejisti dosiahli veľké víťazstvo, keď v pondelňajšom zápase na MS 2024 zdolali favorita z USA 5:4 po predĺžení.

Ešte v úvode tretej tretiny viedli naši reprezentanti 4:1, Američanom sa však troma gólmi podarilo poslať duel do predĺženia. Cenné dva body však nakoniec pre Slovensko zabezpečil šikovným tečom Miloš Kelemen.

Nadšenie z výsledku netajil po stretnutí ani nás najmladší hráč Juraj Slafkovský.

Je to super. Prvé dve tretiny sa nám podarilo od nich odskočiť. Samozrejme, že inkasovať tri góly by sa nám nemalo stávať, v konečnom dôsledku ak vyhráme zápas, je to jedno. Teraz to už nikoho netrápi.

Nemyslím si, že by nám tam dochádzali sily, v predĺžení sme s nimi normálne korčuľovali. Stalo sa, oni sú kvalitný tím a vedia dávať góly, uviedol mladý útočník na margo strateného náskoku.

Američania sa za nepriaznivého stavu snažili častokrát rozpútať šarvátku. Chceli sa stále biť, no asi nechápu, že tu to nefunguje ako v NHL. Tu sa nemôžu až tak biť a musia byť kľudnejší. My sme sa snažili byť kľudní a udržať si tie emócie, čo sa však nie vždy aj podarí, doplnil.

Fanúšikovia v Ostrave ich ženú dopredu. Atmosféra bola super. Vypredané fanúšikmi zo Slovenska. Verím, že to tak bude každý zápas, pretože nám to veľmi pomáha, dodal košický rodák a na záver prišla aj reakcia na spoluhráča z Montrealu Canadiens, Colea Caufielda. Stávka tam nebola, no teraz ho budem provokovať do konca života.

Juraj Slafkovský má po troch dueloch na svetovom šampionáte v Česku na konte tri body za asistencie.

Na svoj prvý gól zatiaľ stále čaká. Prísť by mohol už v stredu, keď na zverencov trénera Craiga Ramsay čaká súper z Poľska.