Kapitán Slavie napadol Haraslína a bol vylúčený: Slovák potom v 100. minúte vyrovnal slávne české derby

Slovensko

autor hetrik.sk

Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín sa v nedeľu stal hrdinom Sparty Praha v slávnom 308. mestskom derby na ihrisku konkurenčnej Slavie.

27-ročný krídelník v 10. minúte nadstaveného času vyrovnával z penalty na konečných 1:1.

Domáci pritom iba niekoľko okamihov predtým oslavovali druhý gól, ten však bol odvolaný a následoval nariadený pokutový kop.

Okrem gólu sa Haraslín ešte v 88. minúte snažil upokojiť roztržku medzi oboma tábormi.

Kapitán „zošívaných” Jan Bořil ho potom nešetrne odsotil na trávnik, rozhodca neváhal a prišla pre 32-ročného obrancu červená karta.

Bratislavský rodák má v aktuálnej sezóne českej Fortuna Ligy na konte už sedem gólov a je najlepším strelcom celej súťaže.

Sparta Praha vďaka cennému bodu zostáva na čele tabuľky práve pred Slaviou, ktorá má horšie skóre. Obaja rivali zatiaľ získali 23 bodov.