Kedy sa odohrá na novom národnom štadióne prvý zápas? Stihne sa kvalifikačný duel s Maďarskom?

Slovensko

Kedy sa odohrá na novom národnom štadióne prvý zápas? Stihne sa kvalifikačný duel s Maďarskom?

Národný futbalový štadión v Bratislave je už takmer dokončený. 

Nové Tehelné pole má kapacitu 22 500 miest a spĺňa prísne kritériá UEFA 4.

Kedy však v tomto modernom stánku uvidíme prvý futbalový zápas? V hre bol dokonca aj posledný ligový duel jesennej časti Fortuna Ligy proti Žiline (8. december), no nakoniec to bude až prvé jarné kolo, keď pricestuje 2. marca 2019 Spartak Trnava.

Z futbalového hľadiska je štadión teoreticky pripravený. Potrebujeme však čas na zázemie pre hráčov i fanúšikov. Nebolo by správne niečo uponáhľať. Pri otvorení by mal štadión ľudí uspokojiť po všetkých stránkach.

Je to moderný a unikátny štadión, ktorý bude slúžiť celému Slovensku. Vždy, keď sem prídem, zažívam neopísateľné pocity. Verím, že rovnako poteší aj fanúšikov. , reagoval pre Sme.sk viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší.

Prvý zápas reprezentácie Slovenska?

Prvý zápas kvalifikácie Slovenska o EURO 2020 proti Maďarsku s určitosťou odohráme ešte v Trnave. Oficiálne to potvrdil futbalový zväz.

Na štadióne totiž ešte neprebehla oficiálna kontrola UEFA. Teoreticky tak hrozí, že na prvý reprezentačný zápas nastúpime v Bratislave až v júni. Práve vtedy je totiž na programe najbližší prípravný zápas. Súper zatiaľ ešte nie je známy.