Klasické slovenské Kocúrkovo: Zápas Trenčína s Feyenoordom nebude vysielať žiadna slovenská televízia! 

Európska Liga

3 938 zobrazení

Klasické slovenské Kocúrkovo: Zápas Trenčína s Feyenoordom nebude vysielať žiadna slovenská televízia! 

To je také slovenské... Futbalový klub AS Trenčín sa nedokázal dohodnúť so žiadnou slovenskou televíziou na vysielaní dnešného 3. predkola Európskej Ligy s prestížnym Feyenoordom Rotterdam. 

Podľa klubu mala záujem iba verejnoprávna RTVS, no stroskotalo to na požiadavkách. Zápas na štadióne v Žiline tak budú v TV sledovať iba fanúšikovia v Holandsku.

Je nám ľúto, že jeden z najvýznamnejších zápasov v histórii trenčianskeho futbalu, nebude na obrazovkách ani jednej zo slovenských televízií. Tento fakt platí napriek tomu, že zmenou výkopu zápasu z 20.30 h na 19.00 h sme sa snažili vyjsť v ústrety najmä televíznym spoločnostiam.

Nie po prvý raz sme sa vyhli kolízii dvoch slovenských tímov hrajúcich atraktívne zápasy v pohárovej Európe. Mrzí nás to o to viac, že naše predchádzajúce zápasy proti Budučnosti Podgorica a Górniku Zabrze, priniesli skvelú reklamu slovenskému klubovému futbalu. Aj pri týchto zápasoch sme urobili kompromisy pri zmene hracích časov.

Jediným záujemcom o vysielanie prvého zápasu proti pätnásťnásobnému majstrovi Holandska bola verejnoprávna RTVS, ktorá odvysielala aj naše predchádzajúce zápasy v Európe.

Podmienky, ktoré nám predostrela, však boli z pohľadu atraktivity ponúkaného produktu, dôležitosti stretnutia a aktuálnej situácie na trhu, neakceptovateľné. , reagoval AS Trenčín na oficiálnej stránke.

Možnosť sledovať stretnutie na Slovensku tu však je. AS Trenčín sa nakoniec rozhodol vytvoriť vlastný internetový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Keďže sa nám nepodarilo dohodnúť zo žiadnym vysielateľom na Slovensku, hľadali sme alternatívu pre fanúšikov AS Trenčín, ktorí sa nemôžu dostať na žilinský štadión. V tomto smere nám pomohol predaj práv do Holandska.

Pre holandského vysielateľa budeme vyrábať regulárny priamy prenos, ktorý hradí klub. S podporou producenta prenosu sa nám podarilo vyriešiť technické otázky prepojenia s našim ASTV kanálom na YouTube. Vďaka tomu vieme priniesť fanúšikom AS Trenčín a futbalu na Slovensku plnohodnotný priamy prenos vysielaný prostredníctvom internetového prenosu celosvetovo. Priamy prenos bude komentovaný. Spolukomentátorom zápasu bude Peter Kleščík. Veríme, že sa vyhneme akýmkoľvek technickým problémom a vy si užijete skvelý zápas. , povedal hovorca AS Trenčín Martin Galajda.