Koho by chcel Ján Kozák za nového trénera Slovenska? Je tu jasná voľba! (VIDEO)

Slovensko

autor hetrik.sk

Koho by chcel Ján Kozák za nového trénera Slovenska? Je tu jasná voľba! (VIDEO)

Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák na dnešnej tlačovke uviedol dôvody, prečo rezignoval zo svojej funkcie.

Vedenie SFZ tak aktuálne musí hľadať náhradu. V hre je viacero mien, no práve Kozák má na to jasný názor.

Pišta Tarkovič pozná dokonale, ako sa reprezentácia robí. Naša spolupráca bola výborná. Načo hľadať nového trénera národného mužstva, keď tam máme človeka, ktorý je tam päť rokov? Tarkovič je fundovaný, ľudský, za tie roky som si ho vyskúšal.

Ja nemám proti Guľovi absolútne nič. Je šikovnejší ako ja, vie pružnejšie reagovať i pracovať s médiami. Na výsledok však mám rôzny pohľad. 

Keď reprezentácia do 21 rokov skončí tretia v skupine, dočítam sa v médiách, že nepostúpili, ale nesklamali. My v ´áčku´ skončíme druhí v kvalifikačnej skupine a v novinách sa píše - sklamanie. 

Miesto mňa príde Guľa, Hapal? Klub je niečo úplne iné ako reprezentácia!

Som vnútorne presvedčený, že tu nie sú potrebné zásahy do reprezentácie. Všetko je nastavené, všetko je plynulé. Naštartoval som to do ďalšieho obdobia, ja to tak cítim. 

A človeka ako Tarkovič novinári pri adeptoch na môj post ani nespomenú. V iných krajínách je to bežné. Odchádza hlavný tréner, pokračuje asistent. Keď príde teraz nový kouč, bude potrebovať nejaký čas. A čím zaujme? Opakujem sa, načo teda nového trénera, keď tam máme človeka?