Koho by si Francesco Calzona zobral z našej reprezentácie do Neapola? Taliansky tréner reaguje

Slovensko

autor hetrik.sk

Koho by si Francesco Calzona zobral z našej reprezentácie do Neapola? Taliansky tréner reaguje
Zdroj: futbalsfz.sk

V rámci stredajšej tlačovej konferencie pri príležitosti zverejnenia nominácie na prípravné zápasy s Rakúskom a Nórskom sa slovenský tréner Francesco Calzona vyjadril k možnosti preniesť hráčov zo slovenskej reprezentácie do Neapola.

Jeho slová odzneli s veľkou mierou obdivu a rešpektu k celému tímu, ktorý má pod svojimi krídlami.


Koho ďalšieho by si teda okrem Stanislava Lobotku vedel v drese úradujúceho šampióna Serie A predstaviť?

Neapol je veľmi kvalitné mužstvo, no ak by som mohol, tak by som si kúpil a zobral so sebou celú reprezentáciu. Všetci sú výborní a to nielen na ihrisku ale aj mimo neho. Mám teda šťastie, že môžem trénovať takýchto hráčov, povedal Calzona.

55-ročný Talian tiež priznal, že aj keď by si najradšej zobral celý tím, vie, že to nie je možné. Určite by som teda bral všetkých. Na základe vlastností hráčov, ktorých sme nominovali, by možno nebolo fér vybrať iba jedného, dodal.

Zatiaľ čo odchod celého tímu do Neapola je čisto v rovine fantázie, Calzonove slová určite nezostanú bez povšimnutia a potešia každého jedného reprezentanta.


Kto by však reálne mohol zamieriť pod Vezuv z nášho výberu?

Počas letného prestupové obdobia bude v Európe zrejme najväčší záujem o Dávida Hancka, Denisa Vavra, Lukáša Haraslína a Róberta Boženíka.

Do koncepcie Calzonu by však mohol napríklad zapadať aj Tomáš Suslov s Ondrejom Dudom, ktorí spoločne pôsobia vo Verone.