Končí Ernest Bokroš na lavičke našej 20-ky? Ak ma nebudú chcieť, rád by som skúsil seniorov v Česku!

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Končí Ernest Bokroš na lavičke našej 20-ky? Ak ma nebudú chcieť, rád by som skúsil seniorov v Česku!

Slovenská reprezentácia do 20 rokov možno ďalšie MS v hokeji odohrá už pod novým vedením. 

O osude skúseného Ernesta Bokroša bude totiž po novom rozhodovať komisia, ktorá vyhodnocuje jeho prínos pre reprezentáciu.

Bokros Slovensko

Otázkou zostáva, ako by vyzerala naša 20-ka práve bez Bokroša, ktorý ju má pod palcom už niekoľko rokov a dosiahol s ňou jeden z najväčších úspechov v podobe bronzu.

Slovensko sa dostalo medzi osem najlepších mužstiev sveta, takže ťažko hovoriť o zachraňovaní sa. Pozrite sa na Fínov. Boli sme ôsmi a to je reálny stav slovenského hokeja. Byť v osmičke je pre nás zaujímavé miesto. , reagoval Bokroš po poslednom šampionáte.

V najbližších dňoch by sa teda malo rozhodnúť o jeho osude. Sám sa však do repre tlačiť nebude a pôjde tam, kde bude o neho záujem.

U nás je teraz taká novinka našich šéfov, že prebiehajú výberové konania na trénerov. Neviem, ako to mám nazvať. Ak ma nebudú chcieť, tak tam určite nezostanem. 

Chcem byť tam, kde som žiadaný. Nemám problém sa vrátiť k seniorom. Rád by som skúsil Česko, ak o mňa bude záujem. Mám ešte platnú zmluvu, ale teraz prebiehajú spomínané výberové konania. Ani neviem, o čo poriadne ide, je to niečo nové. , povedal Bokroš pre český Isport.