Košice nútene odchádzajú zo Steel arény. Stanovisko klubu

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Košice nútene odchádzajú zo Steel arény. Stanovisko klubu

Nová sezóna hokejovej Tipos Extraligy sa ešte nezačala a už sa rieši prvý veľký problém.

HC Košice oficiálne oznámili odchod z ich domovskej Steel arény. Dôvodom je nárast nákladov na prevádzku štadióna.

Prečítajte si oficiálne stanovisko klubu.

HC Košice presúva všetky svoje tímy do Crow arény. Je to reakcia na obrovské zvýšenie ceny prenájmu v Steel aréne.

Ceny elektrickej energie sa v posledných týždňoch bezprecedentne a astronomicky zvýšili. Kým v decembri 2021 bola cena 54,96 € za MWh, koncom mája to bolo 229 eur za MWh a koncom augusta cena energie dosiahla strop 1050 eur za MWh.

HC Košice za prenájom ľadových plôch, šatní a administratívnych priestorov v Steel aréne zaplatil v sezóne 2021-2022 spolu takmer 500 tis. eur, pri čom 85% nákladov na prenájom ľadu tvoril prenájom ľadu pre mládežnícke tímy.

Klub uzavrel na sezónu 2022-2023 so Steel arénou dohodu o navýšení platby na sumu 650tis. eur.

Aktuálne ceny energie však spôsobili, že dohodnutých 35tis. eur za mesiac august pokryje len cca. šestinu reálnej spotreby.

Dohodnutých 650tis. eur na sezónu 2022/23 by za aktuálnych podmienok a cenách elektrickej energie vystačil na cca. 3 mesiace fungovania. Celosezónne by sa celková suma za prenájom ľadovej plochy mohla vyšplhať na 2 milióny eur.

Táto suma by však bola pre klub a najmä mládežnícke tímy likvidačná. Klub má nastavený rozpočet, ktorý sa s tak enormným zvýšením nájmu nemá šancu vyrovnať.

Krízovým riešením je presunutie tréningového procesu všetkých tímov do Crow arény, kde bude prebiehať v obmedzenej podobe.

HC Košice aktuálne hľadá všetky možnosti a alternatívy, ako danú situáciu vyriešiť. O ďalších krokoch bude klub svojich partnerov, permanentkárov, fanúšikov, a verejnosť informovať.

Foto: Instagram/HC Košice