Krásne gesto: HC Košice podporia Juraja Valacha z konkurenčného Slovana

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Krásne gesto: HC Košice podporia Juraja Valacha z konkurenčného Slovana

Neľahkému osudu čelí slovenský hokejista Juraj Valach, ktorý v roku 2016 prišiel pri pôrode dvojičiek o svoju manželku.

Na výchovu tak zostal sám, syn Jerguško navyše bojuje s vážnou diagnózou.

O pekné gesto sa pre obrancu Slovana Bratislava postarali konkurenčné Košice, ktoré práve proti "belasým" nastúpia už v utorok v špeciálnych dresoch.

Výťažok z aukcie potom poputuje práve Valachovi. Vyhlásenie HC Košice na sociálnych sieťach.

Oceliari nastúpia proti Slovanu v špeciálnych dresoch 

Rivali na ľade, ľudia mimo neho

HC Košice a HC Slovan Bratislava pripravili spoločnú aktivitu, ktorej cieľom je pomôcť Jurajovi Valachovi v jeho boji s neľahkým údelom. Obrancu Slovana a jeho 2 deti osud pripravil o milovanú manželku a matku. Juraj Valach venuje všetok svoj voľný čas starostlivosti o dvojičky Amálku a Jerguška, ktorý sa bohužiaľ narodil s vážnou diagnózou vyžadujúcou časovo a finančne mimoriadne nákladné procedúry a starostlivosť. HC Slovan usporiadal v roku 2021 aukciu dresov, ktorej výťažok bol venovaný práve Jurajovi Valachovi. Pred aktuálnou sezónou HC Košice avizoval podobný zámer, ktorý síce hektický úvod oddialil, no nezastavil.

HC Košice: "V zápase proti Slovanu nastúpime v špeciálnej oranžovej edícii dresov, ktoré následne poputujú do dražby. Jej výťažok venujeme Jurajovi Valachovi a budeme dúfať, že mu finančné prostriedky aspoň trochu pomôžu v starostlivosti o jeho deti. Zároveň, chceme aj týmto krokom poukázať na fakt, že všetci hokejisti hrajúci pod neustálym tlakom sú ľudia so svojimi údelmi a osudmi. Rivalita na ľade je pre hokej veľmi dôležitá a so Slovanom, ale aj inými súpermi si nikdy nič nedarujeme a urobíme všetko preto, aby to tak ostalo. Dôležitý je však rešpekt mimo ľadu, a to nielen medzi hráčmi, ale aj fanúšikmi. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do aukcie, alebo svoj príspevok v akejkoľvek výške poukážu priamo Jurajovi."

Všetky potrebné informácie nájdete na našom webe hckosice.sk

Jurajova mama založila občianske združenie UGI, na ktorého stránke nájdete všetky potrebné informácie vrátane TV reportáže >> https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14147/290208

Číslo účtu, na ktoré môžu darcovia posielať finančnú pomoc je SK1583300000002601920936

Foto: Twitter/HC Košice (oficiálna stránka)