Kylian Mbappé prehovoril o odchode do Realu Madrid

Iné

Kylian Mbappé prehovoril o odchode do Realu Madrid

Viaceré zahraničné médiá riešili počas leta prestup hviezdneho Kyliana Mbappého z PSG do Realu Madrid. 

K tejto téme sa teraz oficiálne vyjadril aj samotný hráč, ktorý v rozhovore pre francúzsku stanicu RMC a L'Équipe tieto špekulácie potvrdil.

Požiadal som o odchod už koncom júla. Chcel som, aby to bolo prospešné pre obe strany a klub dostal odstupné, za ktoré by mohol získať kvalitnú náhradu.

Chcel som odísť. A keď hovorím o odchode tak do Realu Madrid, ktorý poslal ponuku. Myslel som, že v Paríži končím, odchod bol logický krok.

Žiadne iné kluby v tom neboli zapojené. Ak by som odišiel tak iba do Realu Madrid.

Pred ME som povedal vedeniu, že nechcem novú zmluvu a po skončení šampionátu som povedal, že chcem odísť. Mojou prioritou bolo aby boli všetci spokojní. Klub ma však nepustil.

Messiho príchod nič nezmenil. Je to pocta s ním hrávať, no nechcem robiť náhle rozhodnutia. Dlho som o tom rozhodoval.

Teraz som stále tu a som šťastný. Od nového kontraktu sme však ďaleko. Dva mesiace sme o tom nehovorili. Budúcnosť teraz nie je moja hlavná priorita.

Určite sa v tejto sezóne nebudem voči klubu správať zle a oplácať to, že ma nepustili. Milujem futbal a rešpektujem PSG, žiadny zápas nikdy nevypustím.

Či ako voľný hráč odídem v 2022? Dlho hrám futbal a viem, že čo platí dnes nemusí zajtra. Keby mi niekto povedal, že príde k nám Messi, tak by som mu neveril. Nikdy nevieš čo sa stane.